Гадаю, цілком реалістично через цей демарш домогтися досягнення того, щоб російська делегація у ПАРЄ не відновила свою роботу. Саме у контексті неухвалення рішення про повернення російської делегації у ПАРЄ.
Нагадаємо, 13 вересня представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив на своїй сторінці Facebook про можливість припинення участі в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).
Якщо ж Україна таки оголосить бойкот і не зможе брати участь у засіданнях, це буде означати, що Україна закривається від решти країн-членів ПАРЄ саме у контексті прав людини. ПАРЄ – це та організація, яка спеціалізується на проблематиці прав людини. За великим рахунком, Україна може навіть розв’язати собі руки, вийти з-під критики і позбутися впливу цієї організації. Це може бути несподіваним наслідком цього рішення. Але все ж, я думаю, що мова йде про дипломатичний демарш, лише намір це зробити, і ми ще не говоримо, що це відбулося.
Думаю, Україна буде ухвалювати рішення після того, як відбудеться ухвалення рішення про повернення чи неповернення російської делегації, а не до того. Коли це відбудеться, українська делегація може покинути ПАРЄ, це буде демарш. А от чи повернеться туди, буде залежати від контексту, від інших подій, прогнозувати які сьогодні важко.
Читайте також: Перевірка боєздатності російських військ – картинка не для України