“Хто подолав страх, той навчився плавати.
Хто звільнився від страху, той навчився пірнати”.
(Лууле Віілма)

ДАЙВІНГ

Продовжуємо знайомитись з “водними” видами екстремального відпочинку.

ЩО?

Дайвінг (англ. Scuba diving) — одна з форм підводного плавання з допомогою спеціальних техзасобів для дихання під водою. Технічно цей термін означає будь-яке перебування під водою, однак, як правило, мова йде про рекреаційний скуба дайвінг (recreational scuba diving), тобто релаксовий дайвінг з апаратами підводного дихання. Термін SCUBA — англійська абрівеатура і означає Self Contained Underwater Breathing Apparatus (самодостатній апарат підводного дихання).

Родоначальник такої штукенції — усім відомий Жак-Ів Кусто. Саме він створив в 1943 році акваланг, відкривши двері у прекрасний підводний світ мільйонам людей.

Усі різновиди дайвінгу загалом можна поділити на 2 групи: розваги/спорт (дайвінг для розваги, спортивний і технічний дайвінг) та дайвінг як професійна діяльність (дайвінг комерційний і військовий, виконання замовлених підводних робіт, таких як монтаж і демонтаж устаткування, підйом суден, пошук, установка й знищення перешкод тощо).

Нас з Вами, звісно ж, цікавить перший. Особливо, коли з його допомогою можна побачити унікальні підводні музеї.

ДЕ?

Безумовний фаворит в плані дайвінгу — Крим, адже тут досить багато цікавого як для новачка, так і для досвідченого дайвера. Практично лише тут можна зустріти найрізноманітніші ландшафти та рельєфи морського дна, сліди тектонічних розломів і вивержень вулканів, викиди онікса, агата, яшми та інших красивих каменів.

Мис Айя багатий на вигини, ущелини та гроти у скелях, а біля гирла річки Качі можна поплавати довкола залишків англійського вітрильника, котрий затонув під час сильного шторму в далекому 1854 році.

Ласпінська бухта порадує туриста скелями, схожими на русалок, сфінкса чи панцир черепахи. Якщо ж Ви будете на Південному березі Криму, то неодмінно попірнайте в Гурзуфі в районі скель Адалари, а також на Аю-Дазі, в печерах і гротах Ай-Тодор і неподалік Ластівчиного гнізда.

Абсолютно незабутнє враження залишить морське дно в районі заповідника Кара-Даг, на мисі Меганом у Східному Криму, в бухтах Нового Світу.

Ну і ще одне не менш цікаве місце для дайвінгу — підводний музей на мисі Тарханкут “Алея вождів”. Його в 1992 році створили донецькі дайвери. Він розташований біля бухти Чуча, в сотні метрах від берега на дванадцятиметровій глибині. У музеї є дві експозиційні зали, розділені кам’яною аркою. Тут зберігаються переважно артефакти радянського періоду. У другій ж підводній залі експонуються бюсти діячів мистецтв, літераторів, скульпторів і художників, а також міні-копії Статуї Свободи, Ейфелевої вежі та Лондонського мосту.

Якщо Ви не пірнатимете самотужки (новачкам категорично не рекомендовано!), сконтактуйтесь з будь-яким із дайвінг-центрів чи дайвінг-клубів (у дужках вказана їх кількість у населеному пункті): Біла Церква (1), Гурзуф (2), Дніпропетровськ (1), Донецьк (5), Євпаторія (3), Запоріжжя (1),
Київ (21), Кривий Ріг (2), Львів (1), Миколаїв (3), Одеса (5), Севастополь (12), Сімеїз (1), Сімферополь (1), Тарханкут (1), Харків (6), Хмельницький (2), Ялта (2).

КОЛИ?

Для новачків та тих, хто лише починає знайомство з цим видом відпочинку — літня пора. В холодну пору року додаються вторинні аспекти, які вимагають від дайвера ще більшого рівня підготовки.

ЦІНА ПИТАННЯ

Для новачків ціна 30-хвилинного занурення (поруч з інструктором) коливається в районі 400 грн, для сертифікованих дайверів той самий час — близько 300 грн. Також, звісно ж за додаткові гроші, можливі підводна фото- чи навіть відеозйомка + диск з фото чи відео напам'ять. Однак таку можливість потрібно уточняти на місці в кожному конкретному випадку.

Що цікаво, поки шукав інформацію, натрапив навіть на розцінки “фотографування в спорядженні на березі на особисту камеру (без занурення)” — так що будьте пильні і спитайте навіть про таке, щоб потім ніхто нікого в емоціях не занурював без спорядження ;)

Далі буде....

Читайте також про Політ на повітряній кулі, Стрибок з парашутом, Роуп-джапмінг / Банджі-джампінг, Зіп-лайн та Рафтинг

П.С. Буду радий Вашому досвіду чи новій інформації в коментарях, особливо якщо зможу використати її у наступних оглядах.