Національне антикорупційне бюро намагалося провести чергову зухвалу операцію з викриття високопоставленого корупціонера. І у відповідальний момент було зупинене СБУ. Служба безпеки не дала закінчити детективам Антикорупційного бюро спецоперацію щодо заступниці глави Державної міграційної служби Діни Пімахової.

В СБУ кажуть, що Пімахова сама поскаржилась їм, що їй пропонують хабаря. Служби безпеки влаштували свою операцію і затримали того, хто начебто намагався підкупити чиновницю. Тому, що давати хабар, так само як і брати його є злочином.

Але, затриманою СБУшниками особою виявився детектив НАБУ. В той же час, за версією Антикорупційного бюро, затриманий детектив працював під прикриттям, видаючи себе за підприємця і справді вже кілька місяців домовлявся з чиновницею Міграційної служби Пімаховою про купівлю українського громадянства для свого іранського друга. За хабар, само собою.

Тільки от за версією НАБУ це саме Пімахова просила хабар в детектива для вирішення питання купівлі паспорту. Пімахова в свою чергу заявила, що нічого такого не робила і хабарі їй ні до чого. Ну звісно, ні до чого – вона ж людина забезпечена. Хоча, все доросле життя на державній службі, а чоловік – безробітний.

Читайте также: Яку секретну інформацію "Укроборонпром" міг передати компанії-самозванцю

При цьому, минулого року в родині Пімахової раптом з’явилася дорога квартира в Києві на 120 квадратних метрів та джип "Порш Каєн". Ви ж не вірите в те, що така чиновниця братиме хабарі?

Ну, тоді Антикорупційне бюро опублікувало відео на якому чиновниця чітко і зрозуміло розповідає скільки коштуватиме купівля громадянства для детектива НАБУ під прикриттям.

Далі виявиться, що практика хабарництва поставлена в Державній міграційній службі на конвейєр, бо під час зустрічі з детективом НАБУ Пімаховій завозить гроші інший клієнт. І вона дуже боїться, щоб їй не підсунули мічені купюри А "раптом це хабар? " – каже Пімахова.

Тобто, коли купюри не мічені – це чистий заробіток, а коли мічені – то вже хабар. Але навіть мічені купюри її не зупиняють, бо їх можна просто розміняти. І ось тут маємо проблему: СБУ та Генпрокуратура, хором заявили, що коли детективи НАБУ провокують чиновника на хабар, то це не законно. Справді, така норма є в законодавстві.

І хоча на відео видно, що чиновниця сама пропонує вирішити питання за гроші, сама озвучує суму, по нинішньому законодавству це все одно може бути сприйнято як провокація хабаря. Тому що не конкретний підприємець отримує пропозицію від чиновника-хабарника, а детектив бюро веде розслідування.

В той же час, НАБУ позбавлене можливостей вести прослушку та інші оперативні заходи без участі СБУ, а також за відсутності антикорупційного суду, бюро очевидно змушене викривати чиновників в тому числі таким чином. Щоб прибрати цю колізію, цілком логічно було б прибрати з Кримінального Кодексу норму, згідно з якою правоохоронці не можуть в межах спецоперації провокувати хабаря.

Читайте также: Як меру Одеси живеться з російським громадянством в Україні

Але хто проголосує за скасування цієї норми? Депутати Розенблат, Поляков чи Мосійчук, які на раніше опублікованих відеозаписах самі вимагають хабарі? Тому, схоже, старі правоохоронні органи СБУ та Генпрокуратура вкупі з МВС спробують паралізувати роботу Антикорупційного бюро і через цю норму Кримінального кодексу. Проводячи ось такі показові затримання детективів НАБУ.

Тим більше, що самі старі правоохоронні органи такими нюансами, як норми Кримінального кодексу зовсім не переймаються. Вони просто, за потреби підкидають хабарі фігурантам своїх проваджень. То ж тепер ви знаєте більше правди про війну старих та нових правоохоронців.