Дещо дивне інтерв'ю другої заступниці держсекретаря Брінк для Голосу Америки (де занадто очевидно читався меседж – вами, Україною, займаються Німеччина і Франція, а ми, США, – допомагаємо). Та сама Брінк виявилась найвищою посадовою особою адміністрації США на урочистостях в українському посольстві з нагоди річниці встановлення дипломатичних відносин, що особливо контрастувало з тим, що Україна на цьому заході була представлена міністром закордонних справ.
А далі був незбагненний подарунок для Лаврова – звільнення акуратно до моменту його потрапляння в держдеп і Білий дім директора ФБР Комі, який ретельно розслідував зв'язки адміністрації Трампа з росіянами.
Читайте також: Глава ФБР прокоментував своє звільнення з посади
В купі виглядало так тривожно, що я навіть написав одному поінформованому товаришу в Вашингтоні щось на зразок "Ей! Друзі, що там у вас до дідька відбувається?" У відповідь отримав лаконічне – давай дочекаємось кінця дня.
І таки дочекались, і таки кінець дня приніс неабияке полегшення.
Фотографії міністра Клімкіна в Білому домі – це важливо не лише для його особистого архіву. Наразі навіть не так важливо, наскільки продуктивною і субстантивною була його зустріч з віце-президентом Пенсом і наскільки протокольним було фотографування з президентом Трампом. Зараз важливим є сам факт, що це відбулось.
Адже так само, як не мало значення чи хотіли у Трампа підсолодити Лаврову, знімаючи з посади директора ФБР, чи це лише збіг обставин, – виглядало все дуже однозначно, так само не має значення, про що і як довго говорив Клімкін з Пенсом і Трампом, а також якими хитромудрими способами наш посол у Вашингтоні пробивав ці зустрічі, а точніше і головніше – ці картинки Клімкіна з Пенсом і Трампом (судячи з відсутності анонсів цих зустрічей – все було дуже непросто).
Читайте також: Трамп ламає традиційні правила
Головне, що на зовні і услід Лаврову (якщо він щось не зрозумів) спрямовано чіткий меседж – наші відносини з Росією – це важливо, але за рахунок України ми не домовлятимемось. Хоч інші питання це не знімає, але цього вже дуже немало. Точніше – це вже дуже багато.