За його словами, російські військові також обладнали під’їзні шляхи до цих переправ.
"Таким чином формується військова інфраструктура для забезпечення перекидання додаткових підрозділів російських військ на окуповану територію України для їх бойового застосування", – сказав секретар РНБО, наголосивши, що це є черговим свідченням прямої і безпосередньої участі російської армії у війні на сході України.
27 серпня спостерігачі СММ ОБСЄ здійснили свій контроль і перевірили інформацію секретаря РНБО.
"СММ прибула на кордон на північ і на схід від підконтрольного "ЛНР" Сєверного (за 55 кілометрів на південний схід від Луганська), щоб перевірити повідомлення про можливі понтонні переправи через річку Сіверський Донець, яка є лінією кордону між Україною і Росією. СММ перевірила всі підступи до річки вздовж лінії кордону на всьому її протязі аж до лінії контакту і не побачила ніяких підготованих шляхів під’їзду, понтонів, паромів, мостів чи інженерних робіт", – йдеться в повідомленні ОБСЄ.
В адміністрації Президента України оприлюднили координати двох із таких переправ через Сіверський Донець – біля села Кружилівка Луганської області та на околиці сусіднього села Пархоменко. Координати ще трьох переправ відсутні.
Нагадаю, що 4 серпня 2014 року ЗМІ оприлюднили мою заяву: "На території Росії на кордоні з Луганською областю спостерігається концентрація інженерних військ. За повідомленнями спостерігачів, на даний момент на кордоні знаходиться 40 одиниць спецтехніки. Є висока ймовірність того, що Росія будуватиме понтонні мости по всій течії Сіверського Дінця".
Тобто інформації про понтонні переправи виповнилося вже рік, але РНБО видало інформацію ГІ "Права Справа" за свою. Віздначу, що на сьогоднішній день Росія не має потреби в понтонних переправах, тому що у серпні 2014 року українські військові тримали, хоча б під вогневим, але контролем, кордон і шляхи пересування військової техніки і підкріплення бойовикам з боку Росії. А зараз, в серпні 2015 року, Краснодонський район, де, власне, і розташовані, за версією РНБО, ймовірні понтонні переправи, наразі є глибоким оперативним тилом т.зв. "ЛНР".
Відповідно, що, маючи можливість прямого наземного, а наразі і залізничного сполучення, росіянам немає потреби будувати додатково ще й поромні переправи.
Що стосується села Пархоменко, то там був і, за останньою інформацією, залишається табір підготовки бойовиків. 10 квітня 2015 року аналітичний відділ ГІ "Права Справа" оприлюднив інформацію про базування кадирівців та території бази відпочинку поблизу села Пархоменко та в районі села Хрящівка, дачний кооператив "Мир".
Крім того, на території кооперативу "Мир", розміщується важка техніка і артилерія бойовиків.
Читайте також: В "ЛНР" формують списки свого гарматного м’яса