За інформацією СБУ, підприємства, які розташовані на тимчасово окупованих територіях і здійснюють там свою фінансово-господарську діяльність, перерахували в український бюджет податків на 31 мільярд гривень. Ця теза використовується урядом в якості аргументу в питанні доцільності економічних зв'язків з окупованими територіями.

Разом з тим, чомусь не афішується інформація про те, що тільки за спожиту електроенергію окуповані території заборгували 24 мільярди гривень. Показово, що борг тільки Луганська за воду становить 270 мільйонів гривень, в той час як на рахунку Попаснянського водоканалу – підприємства, що здійснює водопостачання на окуповані території, зараховані тільки 20 мільйонів гривень.

Примітно, що Алчевський меткомбінат, який називають одним з найбільших платників податків, розташований на окупованих територіях, заборгував українській стороні тільки за електроенергію суми в розмірі 700 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що Алчевський меткомбінат належить російському власнику –"Зовнішекономбанку", головою наглядової ради якого є (голова російського уряду) Дмитро Медведєв. За несплату спожитої цим комбінатом електроенергії були заблоковані рахунки українського підприємства, яке постачає йому електроенергію. В результаті воно перейшло на триденний робочий тиждень, але доля українських робітників цього підприємства чомусь не викликає занепокоєння у прихильників ідеї збереження торгових відносин з окупованими територіями.

І наостанок варто запитати у чиновників – в чому доцільність отримання в якості податків 31 мільярд гривень з окупованих територій, якщо на їх фінансування виділено вдвічі більша сума?

Читайте також: Українські активісти зірвали провокацію бойовиків біля Станиці Луганської