В українських реаліях ця інформація сприймається традиційно негативно, оскільки побутує думка, що під час подібних зустрічей "Україну здають". Дозволю собі аргументовано не погодитися з цим та нагадати про існуючі реалії.
Читайте також: Тіллерсон розповів про підсумки розмови з Лавровим щодо України
Мінський процес буксує за визнанням всіх його учасників, хіба що крім Росії. Найгірше, що тривають обстріли та далі гинуть і отримують поранення українські захисники. Не зрушує з місця і процес обміну полоненими та заручниками, адже у Кремлі добре розуміють, наскільки це чутлива тема. Разом із тим про необхідність дотримуватися Мінських домовленостей на Заході говорять впевнено.
Сам факт появи у США спецпредставника з питань України є позитивним, оскільки засвідчує про усвідомлення у Вашингтоні не лише масштабу проблеми, але і значення нашої держави для європейської безпеки. І Курт Волкер вже встиг не лише поспілкуватися у високих кабінетах, але і побувати в Авдіївці, де на власні очі переконався, що відбувається.
Разом з тим не варто жити ілюзіями, ніби Росія та особисто Путін легко залишать Україну в спокої. На жаль, це не відповідає їхнім інтересам. Тим паче зараз – напередодні президентської кампанії у Росії, яку Путін має намір виграти з показником не менше ніж 70-відсоткової підтримки за 70-відсоткової явки виборців.
Повернення контролю над Донбасом та Кримом – складний та тривалий процес. Сурков, який є одним з ініціаторів гібридної агресії, навряд чи зможе ефективно брехати в очі підготовленому співрозмовнику. Тому не поспішайте вірити у #зраду та не забувайте, що доля України залишить насамперед від її громадян.
Читайте також: Слова Волкера про війну на Донбасі можуть вплинути на позиції Заходу