За підсумками поїздки Волкер зробив низку важливих заяв, пише Наталія Лебідь для сайту "24".

"Я приїхав сюди особисто, щоб ознайомитися з деталями даних подій. Можу сказати – це жахлива трагедія, адже ми знаємо, що Україна квітуча держава. Наше головне завдання – відновити цілісність і суверенітет України", – зазначив Волкер. "Як я зрозумів, це не заморожений конфлікт, а гаряча війна. А ціна небезпечно висока – людські життя", – додав він. За словами Волкера, після візиту в Україну він планує провести низку зустрічей з представниками урядів європейських країн, щоб консолідувати позицію щодо ситуації в зоні АТО.

Читайте також: Після візиту на Донбас у Держдепі по-іншому заговорили про надання Україні зброї

І все ж впадати в ейфорію дещо зарано, говориться у публікації.

Значна частина експертів радить не очікувати різкої зміни політики Заходу щодо конфлікту на Донбасі, і тому радить Україні більшою мірою покладатися на власні зусилля, ніж на позицію нового cпецпредставника США,
– зазначає "Радіо "Свобода".

Видання зібрало думки кількох експертів-міжнародників, один з яких – Микола Капітоненко – вважає, що попри ту позитивну роль, яку відіграла заява Волкера про "гарячу війну", "не факт, що це вплине на принципову позицію Німеччини та Франції, яка є усталеною і послідовною. Навіть якщо вони погодяться з оцінками Волкера – це не означатиме, що вони змінять свою позицію: адже ситуація для ЄС є значно простішою, ніж три роки тому. Тобто ситуація наразі їх більш-менш влаштовує, але вона не повинна влаштовувати Україну".

Микола Капітоненко звернув увагу і на те, що Макрон називає конфлікт на Донбасі "українською кризою". Цей термін є усталеним у ЄС і він не зміниться доти, доки Україна сама в юридичній площині не визначиться з тим, що Росія веде неоголошену війну проти неї, наголошує експерт.

"Радіо "Свобода" наводить також коментар колишнього міністра закордонних справ України Володимира Огризка.

Зусилля нового спецпредставника США можуть дати позитив, але за двох обставин. Перша: якщо він донесе своє особисте враження до західних партнерів про те, що це – не "заморожений конфлікт", як дехто з них собі вигадав. А друга обставина – якщо завдяки його зусиллям, завдяки інформації, яку ми надаємо, завдяки їхнім власним джерелам все-таки відбудеться зміна позиції наших західних партнерів, і в підсумку вона стане жорсткішою щодо Росії,
– говорить екс-міністр.

Детальніше читайте у статті: "Рука Вашингтона" на Донбасі: з чим до України приїздив спецпредставник США