Наскільки знищена інфраструктура Харківщини та як її відновлюватимуть: пояснення Верещук
Українські захисники та захисниці звільнили від російських загарбників майже усю територію Харківщини. Населені пункти області зазнали серйозних руйнувань, чимало об'єктів потрібно відновлювати.
Житлова забудова та місцева інфраструктура на 70% знищена. Про це 24 каналу сказала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
До теми Удар по ТЕЦ: яка ситуація зі світлом і водопостачанням на Харківщині і Дніпропетровщині
Як відновлюватимуть Харківщину
Відомо, що уряд виділив з резервного фонду 400 мільйонів гривень на первинні заходи. Мовиться про відновлення критичної інфраструктури – газогонів, водогонів, всього, що допоможе відновити живлення.
Невдовзі ці гроші будуть використані на Харківщині. Ми розуміємо, для чого і куди вони підуть. Звичайно, цих коштів не вистачає. Вже ведуться перемовини з нашими міжнародними партнерами,
– додала Ірина Верещук.
Наш ворог підступний, він розраховує на те, що буде знищена саме цивільна інфраструктура. Мета окупантів – завдати великого гуманітарного удару по нашій державі.
Вони змушені тікати з Харківщини, нічого не можуть зробити на полі бою, б'ють по цивільний інфраструктури – це вже визнають в усьому світі. Вони вчиняють чергові акти тероризму,
– наголосила міністерка.
Верещук наголосила, що наші міжнародні партнери обов'язково допоможуть відновити Харківщину, Херсонщину і решту наших територій.
Відновлення розпочинається
Наразі відбувається процес фіксації. Звичайно, не до всіх населених пунктів можна дістатися. Люди там дійсно дуже страждають.
"Я постійно спілкуюся з людьми. Знаю, в якій вони біді. Знаю, що Харківська ОВА не допрацьовує, і недопрацьовує об'єктивно", – сказала Верещук.
Саме тому створили координаційний штаб, аби допомогти людям:
- евакуюватися, якщо вони втратили свої домівки й не мають де перезимувати;
- відновити житло, якщо є невеликі пошкодження – вікна, двері, дахи.
Але не усе одразу. Я розумію, що є багато нарікань. Саме тому звертаюся до наших людей, які чують мене. Будь ласка, давайте разом, волонтери, міжнародні партнери, усі, хто може допомогти – допоможімо деокупованим територіям,
– підсумувала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Ситуація на деокупованій Харківщині: коротко
- Українські військові вигнали російських окупантів майже з усієї території Харківщини. Наші воїни дізналися деталі про звірства росіян та на власні очі побачили катівні, в яких тримали українців. Людей залякали, вони здивувалися, коли поспілкувалися з воїнами ЗСУ.
- На відвойованій території Харківщини ситуація складна й люди потребують підтримки. Першочергова необхідність – почати лагодити свої будинки.
- Жителі звільненого села Кочубеївка, що на Харківщині, розповіли про реалії життя в російської окупації. Так, за пів року вони не їли хліба.
- Звірства росіян вчергове сколихнули увесь світ. Так, в Ізюмі повторилася історія Бучі. В місті панували вбивства, знущання й тотальний терор. Багато людей шукають своїх зниклих родичів.
- Наші бійці показали моторошні кадри із селищної ради вже звільненого села Великі Проходи. Її окупанти перетворили на в'язницю для полонених.
Колосальні збитки на звільненій Харківщині / Що буде з колаборантами? Верещук: дивіться відео