Зокрема, військові ЗСУ показали моторошні кадри із селищної ради вже звільненого села Великі Проходи. Її окупанти перетворили на в'язницю для полонених.

Увага Кинута техніка та понищена інфраструктура: якою стала дорога до Балаклії – приголомшливе відео

Кімната з іконами біля тюрми

На відео видно, як у дверях росіяни зробили отвори, аби спостерігати за в'язнями. Втекти було неможливо, оскільки окрім окупантів з автоматами на вікнах були ґрати.

Однак найцікавіше навіть не це. Поряд з поодинокими камерами окупанти облаштували кімнату з іконами. Судячи з усього, російський кат міг сповідатись чи молитись після чергового кривавого допиту.

Дещо схоже було й в ГУЛАГу, коли в'язнів катували та вбивали, а поруч облаштовували каплички, де можна було "замолити гріхи". Нічого зайвого – "російський мінімалізм" як він є.

Селищна рада, яку перетворили на в'язницю: відео "Українського свідка"

Зазначимо, що цей населений пункт розташований всього за 16 кілометрів від російського кордону.

Росіяни окупували його в перші дні весни. Село утримували під своїм контролем, аж поки ЗСУ не почали контрнаступ.

Село Великі Проходи – дивіться на карті:

Українські оборонці звільнили майже усю Харківщину

  • Зараз ЗСУ вдалося звільнити від російських загарбників майже всю територію Харківської області. Це офіційно підтвердив Володимир Зеленський. Місцеві жителі вже дають свідчення і розповідають про окупацію, під якою вони перебували більше ніж пів року.
  • Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що лише за декілька днів ЗСУ звільнили 300 населених пунктів на Харківщині, однак реальна цифра може бути значно більшою.

До теми – під Ізюмом знайшли катівні та братські могили: дивіться відео