Це не такий захід, де всі "говорять в одну дудку", – Кулеба про Саміт миру
У межах Саміту миру декілька країн висловили переконання, що на захід потрібно було запросити Росію, аби далі рухатися в напрямку завершення війни. Водночас особливих проблем у таких заявах немає.
Про це на полях міжнародної зустрічі заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він пояснив, що Україна організувала Саміт саме для того, аби почути думку кожної країни.
Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори
Саміт для думки кожного
Дмитро Кулеба зауважив, що головна перевага Саміту з огляду міжнародної дипломатії – те, що кожна країна тут може висловити свою думку. Україна чує кожного, про що говорив президент на відкритті заходу.
Це не такий захід, який полюбляє Росія, – щоб всіх зібрати і щоб всі говорили в одну дудку з РФ. Саме через відвертий діалог ми можемо прийти до правильних рішень,
– сказав Кулеба.
Кулеба не бачить проблем у заявах окремих країн. На його думку, найголовніше, що ці країни приїхали та висловили підтримку формули миру та зусиллям України щодо відновлення сталого миру. Міністр зазначив, що Україна прекрасно розуміє, що настане момент, коли треба буде говорити з Росією. Водночас наша держава не дозволить говорити з нею мовою ультиматумів.
Комюніке Саміту готове
- Дмитро Кулеба розповів, що ультимативний "мирний план" Путіна не вплинув на Саміт миру. Міністр пояснив, що саме в цьому була його основна мета. Російська розвідка доповіла, що Саміт буде великий і успішний, тому Кремль пустив у хід самого Путіна. Проте серйозного ставлення серед країн до заяви диктатора немає.
- Очільник МЗС України зауважив, що робота над текстом комюніке Саміту миру у Швейцарії вже завершена. Наприкінці заходу президенти оголосять про схвалення резолюції. Міністр зазначив, що декілька країн, яких немає на Саміті, вже проводять внутрішній аналіз і планують приєднатися. За словами Кулеби, текст збалансований, всі принципові позиції, на яких наполягала Україна, взяті до уваги.
- Водночас іще вранці ЗМІ опублікували проєкт підсумкової резолюції. По-перше, країни погоджуються із неприпустимістю використання ядерної зброї у війні в Україні. Крім того, вони стоять на тому, що всі українські атомні електростанції мають бути під контролем Києва. Тобто світ вважає, що Росія має повернути ЗАЕС.