"Потужні" союзники Росії: чому КНДР, Нікарагуа та країни Африки співпрацюють з Москвою
Росія хотіла скликати термінове засідання Радбезу ООН для обговорення удару по госпіталю в Секторі Гази. Однак США ветувала російський заклик.
Відповідно Радбез ООН відхилив запропоновану Росією резолюцію з закликом припинення вогню в Газі. Цю ініціативу підтримало тільки чотири країни – Китай, Габбана, Мозамбік і ОАЕ. Засновниця фонду "Русь сідящая" Ольга Романова розповіла 24 Каналу, як Владімір Путін мотивує ці країни підтримувати Росію.
Дивіться також Радбез ООН закликав припинити вогонь між Ізраїлем і Газою: США ветували це рішення
Чому деякі країни тяжіють до Путіна
Журналісти провели дослідження і з'ясували, що від початку повномасштабного вторгнення Росію в ООН підтримують три країни Африки та Нікарагуа. Остання є давнім партнером Росії насамперед по нафтовому бізнесу. На території Нікарагуа багато володінь роснафти.
Щодо Африки, то там взагалі цікаво. На початку року в Санкт-Петербурзі навіть відбувся великий африканський саміт, на якому Євгєній Пригожин намагався поспілкуватися з африканськими лідерами, втім, Путін не дав цього зробити,
– мовила Романова.
Під час цього саміту очільник Кремля сказав, що російські інтереси лежать в Африці. Тоді ж пролунала чергова маразматична заява від Марії Захарової про те, що нібито російські солдати "борються" на українських фронтах за свободу африканських братів.
"Країни з нестійкою державною системою тяжіють до Путіна. До того ж часто за переворотами, які відбуваються у цих країнах, стоять російські військові. Я думаю, що Китай, який давним-давно іде в Африку, буде цим дуже незадоволений", – зазначила засновниця фонду "Русь сідящая".
Чи можуть корейські добровольці піти на війну в Україну: дивіться відео
"Добровольці" з інших країн
На думку Романової, корейські добровольці можуть навіть піти на війну в Україну, або ж Путін може сформувати ПВК з африканців. Адже до лав ПВК “Вагнера” раніше з великим задоволенням брали африканських найманців.
"А хто їх буде запитувати? Звісно, підуть. Скажуть іти добровольцями, підуть добровольцями", – додала засновниця фонду "Русь сідящая".
Головні партнери Росії
- Нині країн, які співпрацюють з Росією небагато. Зокрема, КНДР має тісні відносини з Кремлем. Кім Чен Ин навіть постачає країні-агресору зброю.
- Після повномасштабного вторгнення в Україну, співпрацювати з Росією продовжує Іран. Країна не тільки постачає озброєння, а й просить Москву про допомогу. Зараз Тегеран веде переговори щодо розробки нового супутника.
- Не приховує свою дружбу з Росією і Китай. Втім, на думку політолога Володимира Фесенка, Сі Цзіньпін задовольняє лише свої потреби й використовує Росію.