Згідно з повідомленнями, Іран і Росія планують провести переговори для визначення технічних специфікацій запропонованих супутників "Хайям". Крім того, обговорюватиметься розробка малого геостаціонарного супутника та телекомунікаційного супутника.

Дивіться також Росія посприяла ХАМАС: хто прямо може долучитись до війни проти Ізраїля

Росіяни шукають нових партнерів

Російська, так звана, космічна галузь бореться зі значним спадом бізнесу після подій, що розгорнулися в Україні у 2022 році. Терористи зіткнулися з втратою контрактів на комерційні запуски та космічних партнерств, що посилюється економічними санкціями та іншими наслідками, пов'язаними з війною, яку вони розв'язали в Україні.

Отже, Росія активно шукає нових клієнтів і партнерів у світовому космічному секторі, і Іран є однією з країн, які виявляють зацікавленість у співпраці. Варто зазначити, що всі три країни – Іран, Росія та Північна Корея – є об'єктами санкцій, запроваджених США та іншими західними країнами.

Дивіться також У NASA проблеми: будівництво нової космічної станції під загрозою?

Плани Ірану

Судячи зі звітів, які потрапили до рук журналістів Іран має ширші космічні амбіції на горизонті. Окрім проєкту нового супутника "Хайям", країна планує розробити та запустити сузір'я з десяти малих супутників, відомих під назвою "Супутникова система генерала Сулеймані".

Міністр інформаційно-комунікаційних технологій Ірану навіть натякнув на можливість відправки людини в космос. Однак наразі космічні можливості Ірану обмежуються виведенням невеликих супутників на низьку навколоземну орбіту.