Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко сказав 24 Каналу, що хоча Росія має другорядну роль у черговому загостренні палестинсько-ізраїльського конфлікту, але важливий сам факт її наявності.

До теми Кількість невпинно росте: скільки загиблих і постраждалих в Ізраїлі та Секторі Гази

"Вона не на чолі всіх цих подій, але спонсорує їх на рівні тієї самої підготовки операторів дронів", – зазначив Коваленко.

У Центрі стратегічних комунікацій також звернули увагу, що на Близькому Сході можна помітити почерк Кремля, а представник української розвідки Андрій Юсов вважає, що Росія знала про плани ХАМАС напасти на Ізраїль.

Можливі сценарії розвитку подій в Ізраїлі

"Якщо розглядати найбільш позитивний для Ізраїля сценарій – усе обмежиться Сектором Гази і протистоянням з умовним ХАМАС", – припустив Коваленко.

Більш негативний сценарій полягає в тому, що до бойових дій долучиться Хезболла. Це значно серйозніший противник, аніж ХАМАС, бо становить повноцінне воєнізоване угруповання.

А найгіршим сценарієм може стати участь Ірану з території Сирії. Разом з ХАМАС із Палестини, своїми проксі з території Сирії, Хезболлою з Лівану вони можуть оточити Ізраїль.

Росія підтримує дії ХАМАС в Ізраїлі: останні новини

  • У Politico вважають, що загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту на руку Владіміру Путіну. Президент Росії прагне відвернути увагу світу від України.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія належить до тих, хто стоїть за режимом ХАМАС. Кремль підтримує бойовиків публічно і зброєю.
  • Політолог Ігор Рейтерович зазначив, що російські пропагандисти симпатизують ХАМАС не просто так. Це може бути "реверансом" Кремля в бік Ірану та Туреччини.