Слідство звільнило українських моряків під поруку Денісової, – адвокат

7 вересня 2019, 11:31
Читать новость на русском

Полонені українські моряки, які повинні повернутися з Росії в Україну, були звільнені під поруку уповноваженого із захисту прав людини в Україні Людмили Денісової.

Про це в коментарі "Інтерфаксу" повідомив керівник групи адвокатів Микола Полозов.

Читайте також: Полонені моряки і в'язні Кремля повертаються в Україну: онлайн-трансляція

За його словами, наразі моряки готуються вилетіти на Батьківщину

Слідство задовольнило клопотання Денісової про особисту поруку,
– наголосив вадвокат.

Такий варіант обміну Люмила Денісова запропонувала ще влітку 2019 року.

Перший український омбудсмен Ніна Карпачова сказала, що вони надіються, "що формулу 35 на 35 буде реалізовано".

Зараз можна сказати, що відбулося головне – відбувся діалог двох президентів – України та РФ, який по суті зрушив з мертвої точки ту проблему, яка не вирішувалася упродовж 20 місяців. В результаті цього діалогу ми маємо помилування. Український президент Зеленський помилував 16 осіб, з них – три жінки. Російський президент Володимир Путін помилував 11 осіб,
– розповіла Карпачова.

Процес обміну полоненими розпочався вранці 7 вересня. Адвокат українських військовополонених моряків Микола Полозов у коментарі 24 каналу підтвердив , що автобуси з бранцями Кремля вже виїхали до аеропорту "Внуково". Звідти полонені президентським спецбортом повернуться в Україну, зокрема прилетять в аеропорт "Бориспіль".


Військовополонені українські моряки / інфографіка 24 каналу

До "Борисполя" вже приїхали рідні полонених українців. Серед є дочка і сестра Олега Сенцова, близькі захоплених на Азові моряків, Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Павла Гриба, Євгена Панова, Миколи Карпюка, Олександра Кольченка.

Кого Україна видала Росії: список

  • Олексій Седико – російський військовослужбовець, командир роти 7-ї мотострілецької бригади окупаційного корпусу ВС РФ, узятий в полон 11 липня 2016 року в бою з воїнами 54-ї механізованої бригади (під командуванням офіцера з позивним "Банзай") поблизу села Троїцьке.
  • Віктор Агєєв – російський військовослужбовець, спецназ ГРУ ГШ ЗС РФ, снайпер, за документами прикриття значився "добровольцем" 4-ї мотострілецької бригади окупаційного корпусу ВС РФ, узятий в полон в бою воїнами 93-ї механізованої бригади у села Жолобок 24 червня 2017 року.
  • Денис Сидоров – російський найманець, узятий в полон 8 вересня 2016- го року.
  • Сергій Єгоров, російський найманець, узятий в полон в бою під Новомиколаєвкою 14 квітня 2017 року
  • Олександр Баранов – колишній український військовий з Криму, перейшов на службу до окупантів і отримав громадянство РФ, затриманий СБУ – виманили на український пропускний пункт, куди він приїхав заради отримання українських документів.
  • Максим Одинцов
  • Ігор Кімаковскій – російський найманець, в липні 2015 го помилився в дорозі і затриманий прикордонниками на українському блокпості з посвідченням снайпера "ДНР".
  • Олександр Валехідіс – затриманий СБУ за шпигунство у Львові.
  • Аркадій Жидкіх – росіянин, найманець бригади "Восток", в Україну приїхав, ховаючись від розшуку в РФ у кримінальних злочинів. Їхати на обмін не хотів, побоюючись ув'язнення в Росії.
  • Ольга Коваліс та Павло Черних– подружня пара росіян Коваліс-Черних затримані за шпигунство на півдні України.
  • Євген Мефедов – росіянин, який переїхав в Україну в 2013-му році і взяв участь в організації зіткнень в Одесі 2 травня 2014 року, що призвело до загибелі 52 осіб.
  • За повідомленням адвоката терористів Рибіна, Україна відмовилася видавати російського найманця Руслана Гаджиєва, танкіста батальйону "Август", взятого в полон бійцями 128-й гірсько-піхотної бригади 25 січня на висоті 307,5 ​​під Санжарівка.
  • Серед громадян України, яких обміняють – Володимир Цемах, учасник знищення "Боїнга" МН-17 17 липня 2014-го року, і нападу на бійців 30-ї механізованої бригади 6 серпня 2014-го року, в результаті чого загинуло 302 людини.
  • Кирило Вишинський – російський пропагандист, у нього подвійне громадянство РФ і України.
  • Олександр Саттаров – ексспівробітник "Беркута", учасник агресії РФ в Криму. Затримано СБУ в грудні 2017 го року в Дніпрі, після повернення в Україну.

Також на обмін виставлений Станіслав Єжов – колишній перекладач Кабінету міністрів.

Як відбувається обмін полоненими?

Навколо переговорів між Росією та Україною виникало чимало неправдивих заяв, суперечливих фактів та потужних інформаційних хвиль. Зокрема, так сталось 30 серпня – тоді до аеропорту "Київ" (Жуляни) з'їхалося багато журналістів , згодом – родичі захоплених Росією українських моряків. Причиною для цього стала інформація про те, що вже у найближчий час туди прибуде літак із українськими полоненими.

Іншим потужним приводом для гострих обговорень стало звільнення Володимира Цемаха – проросійського бойовика, який є ключовим свідком у справді МН17. У цей день, 5 вересня, російський президент Володимир Путін нарешті анонсував масштабний обмін.

В Україні таку звістку сприйняли дуже неоднозначно. Так, 5 вересня на Майдані Незалежності відбувалась акція протесту через звільнення Цемаха. Акцію назвали "Червона лінія" – так організатори натякали на червоні лінії, які "перейшла влада, звільнивши Цемаха".

Повернення україсньких полонених: онлайн-трансляція 24 каналу