Правило "двох стін" чи укриття: Гуменюк пояснила, як краще поводитися під час повітряної тривоги
На початку червня Україну сколихнула новина про загибель 3 людей біля зачиненого укриття в Києві. На тлі цієї трагедії люди почали цікавитися, чи не можна пересидіти загрозу вдома, у коридорі.
Речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк прокоментувала ситуацію зі сховищами в Україні. Вона зробила це в етері телемарафону, передає 24 Канал.
До теми Найсуворіший запобіжний захід: українці обурені рішенням суду щодо охоронця укриття в Києві
Пересидіти вдома чи бігти до сховища
Гуменюк порадила у разі повітряної тривоги йти до укриття, а не сидіти вдома. За її словами, правило "двох стін" краще використовувати у критичних ситуаціях. Адже будинки не можуть захистити людей так надійно, як повноцінне укриття.
Правило "двох стін" може більш-менш допомогти у тому випадку, коли відбуваються обстріли, як у Херсоні – у безпосередній близькості, і це відбувається дуже раптово. Коли навіть не можна попередити про артилерійський, або мінометний обстріли,
– зазначила капітан 1-го рангу.
Що роблять українці під час тривог
На думку Гуменюк, не варто у подробицях вказувати причини повітряних тривог. Як пояснила речниця ОК "Південь", коли жителі України знають, чим саме атакує ворог (балістика, "Шахеди", "Кинджали" тощо), вони через це можуть нехтувати правилами безпеки та гаяти час.
За її словами, укриття – це збереження життя. Гуменюк закликала перевіряти, у якому стані знаходяться сховища. Вона наголосила на необхідності переходити саме до укриття, коли лунає повітряна тривога.
Більше новин про укриття в Україні
- Нещодавно речниця Міністерства внутрішніх справ України Мар'яна Рева заявила, що укриття мають цілодобово бути відкритими. За її словами, відтепер поліція та ДСНС будуть за цим слідкувати. Також цим питанням мають опікуватися органи місцевого самоврядування.
- Після трагедії, що сталася у Києві 1 червня, Андрій Садовий розповів про укриття у Львові. Міський голова заявив, що сховища перебувають у пристойному стані, однак більшість з них розташована у житлових будинках.
- До слова, охоронець медзакладу, що не пустив киян до укриття у перший день літа, міг поширювати комуністичну символіку та заперечувати незалежність України. Правоохоронці хотіли провести у його квартирі обшуки на початку червня ще до російського теракту.