Це не вперше: зловмисники намагалися підпалити храми УПЦ МП у Запоріжжі (оновлено)
У Запоріжжі затримано троє осіб, які намагалися підпалити храм Іонна Богослова, що належать УПЦ МП. Голова СБУ Василь Грицак прокоментував цю ситуацію, а також продемонстрував відеодокази злочину.
16 лютого двоє чоловіків та жінка намагалися підпалити храм. Один з чоловіків мешканець Запоріжжя, а інший –одного з сіл області, пише "УНН".
Читайте також: Скільки парафій Московського патріархату перейшли до Православної церкви України
Зловмисники перелізли через огорожу довкола подвір’я церкви. Один з чоловіків намагався підпалити церкву з допомогою займистої речовини та саморобного смолоскипа. Однак у нього нічого не вийшло, тож чоловіки та жінка почали тікати. Правоохоронці їх затримали.
Це не перша спроба підпалу церкви у Запоріжжі. Напередодні 6 та 11 лютого невідомі також намагалися підпалити храми та намалювали на його стіні свастику.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 258 КК України – теракт.
18 лютого відбувся брифінг голови СБ України Василя Грицака щодо викриття спроб спецслужб РФ дестабілізувати ситуацію в країні на релігійному підґрунті. Грицак продемонстрував відеодокази підпалу церков у Запоріжжі.
Замовниками "акції" виявилися екс-редактор одного з запорізьких інтернет-видань Артем Тимченко та мешканець Запоріжжя Кузьменко А.І. Тимченко просив пришвидшити процес підпалу церков.
Кузьменко А.І. – уродженець Запоріжжя, член НЗФ "ДНР", його позивний – "Сармат". Він розшукується за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Артем Тимченко – уродженець Запоріжжя, екс-редактор одного з запорізьких інтернет-видань. Він перебуває у розшуку, а також підозрюється у вчинені кримінальних правопорушень.
Під час брифінгу Грицак продемонстрував одну з телефонних розмов зловмисників.
Христом Богом молю, не затягуй,
– сказав Тимченко.
Дивіться відео розмови між замовниками підпалу храму Запорізької єпархії УПЦ МП:
Грицак додав, що відповідно до алгоритму дій, виконавці злочину повинні були залишити певні знаки на спорудах храмів: відповідні надписи або нациські свастики.
Дивіться відеодокази підпалу церков УПЦ МП:
Хто може стояти за спробами підпалу церков УПЦ МП? Служба безпеки України викрила плани спецслужб Російської Федерації. Спецслужби Росії та підпорядковані їм МГБ ЛНР/ДНР шукали виконавців злочину, які за 2 тисячі доларів готові підпалити культові споруди УПЦ МП.
Правоохоронці СБУ викрили алгоритм дій, який вигадала спецслужба Росії. Відповідно до нього виконувач злочину повинен був намалювати на місці певний малюнок. Після цього, зняти на відео темряву і загоряння храму, хоча б 10 секунд.
СБУ уже затримала одного такого виконувача. Однак вербувальна діяльність спецслужби РФ продовжується і досі.
Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.
Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.