УКР РУС
5 грудня 2019, 17:08
3

У "Нафтогазі" анонсують тиск на Україну з боку ЄС

Деякі країни ЄС будуть тиснути на Україну для того, аби вона уклала договір про транзит російського газу на умовах Росії. Однак позиції української сторони незмінні.

Україні у цій ситуації потрібно утримувати свою позицію, на цьому наголосив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв’ю "Ліга.Бізнес".

Важливо: Тристоронніх газових переговорів 5 грудня не буде, – Міненерго

У такому розвитку подій Коболєв не сумнівається.

Я впевнений, що ціла низка європейських країн, які останнім часом регулярно виступають на стороні Російської Федерації у міжнародних питаннях, будуть на нас дуже жорстко давити. А Україні у цій ситуації потрібно утримувати свою позицію,
– пояснив він.

Він також зазначив, що у разі відсутності нового контакту низка політиків в Україні будуть вимагати, щоб український уряд погодився на будь-які умови Москви щодо транзиту газу.

Газові переговори щодо укладання нового контракту про транзит газу територією України тривають. Договір мають укласти вже найближчим часом, оскільки теперішній закінчується 31 грудня. У "Нафтогазі" називають дедлайн – 13 грудня

  • Водночас новий етап переговорів знову перенесли. Вони мали відбутися 5 грудня – цю дату називав міністр енергетики Олексій Оржель, а глава російського міненерго Олександр Новак погодився.
  • Наразі Україна володіє рекордними запасами газу у власних підземних сховищах – 21,7 мільярда метрів кубічних. Європейські країни-партнери теж накопичили рекордні для себе запаси газу – 100 мільярдів метрів кубічних.

Газові переговори: що треба знати

  • Транзитний газовий контракт між Україною та Росією завершується 31 грудня 2019 року.
  • Україна хоче укласти контракт на 10 років, але у Росії пропонують лише на 1 рік . Окрім того, у пропонованому Росією договорі є умова – відмова України та РФ від взаємних претензій в міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів.
  • В "Нафтогазі" наголошують – Україна не збирається забути 22 мільярди доларів, які винна Росія.
  • Російський "Газпром" офіційно відмовився постачати газ до України напряму доти, доки Україна не відмовиться від своїх перемог у міжнародних арбітражах.
  • У "Нафтогазі" бачать можливість у тому, аби "Газпром" віддав Україні 3 мільярди боргу за Стокгольмський арбітраж прямими поставками газу.
  • Володимир Путін заявляє, що РФ готова прокачувати газ в Європу лише на своїх умовах. водночас у "Газпромі" скаржаться на "дуже високі" тарифи.