Питань досить багато, про це сказав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Важливо: У "Нафтогазі" пояснили, як можна позбавитися залежності від російського газу

Міллер додав, що ці питання стосуються також матриці тарифів.

Це дуже-дуже високі тарифи, серйозно значно вище чинного тарифу, за яким ми зараз транзитуємо газ через територію України,
– сказав він.

Окрім того, Міллер зазначив, що "Газпром" обговорює питання транзиту незалежним газотранспортним оператором ТОВ "Оператор газотранспортної системи України".

"Наші консультації проходять і у Відні. Ми обговорюємо міжоператорську угоду, ми обговорюємо транспортний договір", – додав голова правління "Газпрому".

Зазначимо, представники України неодноразово наголошували на тому, що тариф буде залежати від терміну укладення контракту і обсягу транзиту.

Зазначимо, 28 листопада у Відні представники України та Росії провели переговори щодо "співпраці у газовій сфері". Цей раунд перемовин раніше ніхто не анонсував, однак обидві сторони відзначають – перемовини були досить конструктивними.

Україна і Росія мають укласти договір про транзит газу вже найближчим часом, оскільки теперішній закінчується 31 грудня. У "Нафтогазі" називають дедлайн – 13 грудня.

Газові переговори: основне

Наразі Україна володіє рекордними запасами газу у власних підземних сховищах – 21,7 мільярда метрів кубічних. Європейські країни-партнери теж накопичили рекордні для себе запаси газу – 100 мільярдів метрів кубічних.