Вибори в Білорусі: всі кандидати в президенти вирішили оскаржити результати
Четверо опозиційних кандидатів у президенти Білорусі вирішили оскаржити результати голосування. Мовиться про Анну Канопацька, Андрія Дмитрієва та Сергія Череченя. Раніше схожу заяву подала й Світлана Тихановська.
Кандидати в президенти Білорусі оскаржують результати
Про те, що Анна Канопацька просить визнати вибори недійсними та підготувала відповідну скаргу в ЦВК, передає інформаційна агенції "РИА Новости".
До теми Коли оголосять остаточні результати виборів президента Білорусі: що кажуть у ЦВК
Також про схоже рішення повідомили Андрій Дмитрієв і Сергій Черечень, оскільки вони не погоджуються не з підсумками голосування через численні порушення та фальсифікації, пише Інтефакс-Захід.
"Якщо встигнемо, сьогодні, 12 серпня, подамо скаргу до Центрвиборчкому. Суть скарги – тотальна фальсифікація підрахунку голосів та порушення законодавства про вибори", – наголосив Дмитрієв.
Кандидати у президенти додали, що раніше спостерігачі їхніх виборчих штабів направили низку скарг в прокуратуру та ЦВК. За словами політиків, спостерігачі зафіксували досить багато порушень законодавства про вибори.
Зауважимо, що 10 серпня скаргу до ЦВК подала ще одна кандидатка – Світлана Тихановська. Також відповідні колопотання подав і її штаб. У Тихановської підкреслюють, що вони не визнають попередньо оголошені 80%, які начебто віддали за Лукашенка. І переможницею вважають саме Світлану.
Скаргу подано через виявлені порушення законодавства під час підрахунку голосів і з вимогою повторного підрахунку. У разі неможливості повторного підрахунку голосів вибори на окремих дільницях повинні бути визнані недійсними,
– розповіла речниця штабу Тихановської Анна Красуліна.
Щоправда, після походу до ЦВК Світлана Тихановська перестала виходити на зв'язок і зрештою опинилася в Литві. У її штабі кажуть, що тривалий час у кабінеті голови комісії Єрмошиної кандидатка у президенти провела з посадовцями силових структур. Натомість сама Єрмошина вийшла.
Що п'ятого кандидата чинного президента Олександра Лукашенка, то його звісно влаштовують результати, відповідно до яких, його обрали на 6 термін.
Радимо ознайомитися Тихановська поїхала з країни під тиском: яке майбутнє у білоруських протестів без лідера
Якими були попередні результати виборів
- Олександр Лукашенко – 80,08%
- Світлана Тихановська – 10,09%
- Анна Канопацкая – 1,68%
- Андрій Дмитрієв – 1,21%
- Сергій Черечень – 1,15%
- Проти всіх – 4,6%.
Явка склала 84,23%. Тобто проголосували 5,79 мільйона людей зі 6,84 мільйона внесених до списків.
Цікаво Лукашенко перемагає з величезним відривом: результати екзитполів на виборах президента Білорусі
Попередні результати виборів президента Білорусі / Інфографіка 24 каналу
Вибори в Білорусі: коротко
- Головний день голосування на президентських виборах в Білорусі – 9 серпня. До цього упродовж 5 днів білоруси могли проголосувати за свого кандидата у президенти на попередніх виборах.
- Участь у перегонах брали 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і чинний президент Олександр Лукашенко.
- Власне Тихановська є головною конкуренткою Лукашенка на виборах. Її підтримують також опозиційні кандидати, яких ЦВК не зареєструвала для участі у виборах.
- Напередодні виборів у Білорусі почалися переслідування та затримання опозиційних активістів, що викликало обурення у громадськості. У Мінську декілька разів збиралися мітинги та акції протесту, але їх розганяв ОМОН.
- Протести продовжилися й після волеявиялення народу, також в країні оголосили загальнонаціональний страк. Оскільки люди не погоджуюються з результатами виборів.
- Силовики, зі свого боку, придушують настрої мітингувальників не лише з допомогою сили, а і гумовими кулями, водометами та масовими затриманнями всіх, хто трапляється під їхню руку.
- Незалежні спостерігачі, як і штаб Тихановської, підкреслюють що вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.