Президентські вибори в Білорусі – 2020: якими були результати екзитполів

Результати національного екзитполу оприлюднили білоруські ЗМІ, зокрема державна інформаційна агенція БелТА. Відповідна до них, перемогу здобув чинний білоруський президент Олександр Лукашенко. Головну свою конкурентку та найближчу переслідувачку він випередив аж на 72,9%.

Зверніть увагу Сутички у Білорусі стають кривавими: моторошні фото постраждалих

Як проголосували на виборах президента Білорусі, відповідно до екзитполів

 • Олександр Лукашенко – 79,7%,
 • Світлана Тихановська – 6,8%,
 • Анна Канопацька – 2,3%,
 • Андрій Дмитрієв – 1,1%,
 • Сергій Черечень – 0,9%,
 • проти всіх – 9,2%

До слова, "Радіо Свобода" опублікувала екзит-пол за межами Білорусі. Відповідно до них, перемогла Світалана Тихановська – 71,28% голосів, а Лукашенка підтримали лише 10,09%.

Що відомо національний екзитпол

Опитувала виборців Молодіжна лабораторія соціальних досліджень при Білоруському комітеті молодіжних організацій (БКМО). Екзит-пол замовила телерадіокомпанія "Мир", яку фінансує СНД.

В опитуванні задіяли 12 340 учасників з 320 дільниць по всій країні. Інтерв'юери пропонували виборцям, що вже віддали свої голоси, пройти анонімне опитування. Ставили запитання про те, за кого б респондент проголосував. Відповіли на запитання 67,6%, відмовилися – 32,4%. Вибірка – багатоступенева, комбінована.

Зауважмио, що БКМО проводила аналогічні опитування під час виборів у 2010 і 2015 роках. За словами представника телеканалу "Мир" Володимира Перцова, їхні результати практично повністю співпали з підсумками голосування.

Перша реакція на результати з боку влади

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина закликала тих, хто програв на виборах, спокійно прийняти поразку, привітати переможця та не "розбурхувати" маси. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Найголовніше – це вміти прийняти поразку. Тобто змиритися з цим, прийняти, привітати. Не розбурхувати ту масу, яка його (Лукашенка – 24 канал) підтримала та яка імовірно, є готовою, якщо він її закличе, вийти на площу",
– наголосила вона.

Актуально Колони бронемашин: Лукашенко продовжує стягувати до Мінська військову техніку – відео, фото

Основне про вибори президенти Білорусі

 • Участь у виборах беруть 5 кандидатів – голова партії Білоруська соціал-демократична "Грамада" Сергій Черечень, дружина затриманого блогера та активіста Світлана Тихановська, ексдепутат Анна Канопацька, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв.
 • Окрім вищезазначених осіб, також заявив про бажання вкотре посперечатися за головне крісло чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотуватиметься на 6 термін.
 • Основні суперники Лукашенка – Віктор Бабарика та Валерій Цепкало – не змогли пройти реєстрацію в ЦВК. Більше того, щодо Бабарика порушили кримінальну справу про відмивання грошей, ухилення від сплати податків і дачі хабара.
 • Вибори президента Білорусі супроводжувалися масштабними мітингами опозиції, протестами проти чинної влади та затриманнями неугодних режиму Лукашенка людей: від мітингувальників до політиків.
 • Крім того, нещодавно офіційний Мінськ заявляв, що на територію країни прибули бойовики приватної військової компанії "Вагнера". Їхньою метою було дестабілізувати ситуацію перед виборами. Зрештою їх білоруські силовики затримали та відправили під варту.
 • ЦВК Білорусі вже визнала вибори президента такими, що відбулися. За даними Центрвиборчкому голосувати прийшли понад 50% виборців. Станом на 16:00 явка становила 73,4%.
 • Загалом до списків виборців включили понад 6,84 мільйона осіб, з них – майже 1,24 мільйона проживають в Мінську, 5 319 – за кордоном.
 • Згідно з білоруськими законами, переможцем виборів є та особа за яку проголосували понад 50% тих, хто прийшов на дільниці.