Про це опозиціонер і опонент теперішнього президента Білорусі Олександра Лукашенка – Валерій Цепкало заявив в ефірі 24 каналу.

Цікаво Уряд Білорусі не приховує, що вибори сфальсифікують, – опонент Лукашенка Цепкало

Він пояснив, що Лукашенко залишив Світлану Тихановську, адже подумав "ладно, хай буде" та не повірив, що президентом може стати людина, яка немає життєвого, політичного, господарського досвіду, яка в принципі займалася весь час вихованням дітей.

Він абсолютно був впевнений в тому, що переможе так само легко, як і на попередніх виборах, де у нього було 3 кандидати спойлери. Вважав, що Світлана Тихановська максимально може набрати якихось 7-8% найбільш радикального електорату,
– повідомив Валерій Цепкало.

"Я прийняв рішення зі своїм штабом надати допомогу Світлані Тихановській. Ми також говорили зі штабом Віктора Бабарики. Сам він, звісно, ніякої вказівки давати не міг", – зазначив Валерій Цепкало.

Читайте також Нещадні масові репресії в Білорусі: як Лукашенко знищує своїх опонентів

Він зазначив, що вони змогли переконати штаб Віктора Бабарики згуртуватися навколо кандидата, якого Лукашенко розглядав тільки як технічного. Усе для того, щоб допомогти Світлані Тихановській перемогти.

Дивіться повний коментар Валерія Цепкала 24 каналу:

Що відомо про вибори в Білорусі і головну конкурентку Лукашенка

  • Вибори президента Білорусі відбудуться 9 серпня. Світлана Тихановська стала головною опозиційною конкуренткою чинного лідера країни Олександра Лукашенка. Її зареєстрували на вибори.
  • Основні опозиційні кандидати об'єдналися та підтримали Тихановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тихановської є знаковою подією для Білорусі, адже Лукашенко чи не вперше матиме на виборах реальну конкурентку.
  • Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарику не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.
  • Раніше Лукашенко виголошував чимало сексистських заяв, мовляв "людина в спідниці" не здатна бути головнокомандувачкою і керувати країною.