Люди зібралися у парку Дружби народів, передає "Єврорадіо". Волонтери руху "Вясна" налічили 34 тисячі учасників мітингу.

Дивіться також Просто цікаво подивитись на "цирк"? Вибори в Білорусі та шанси суперниці Лукашенка

Зустріч із Тихановською відбулася через день після затримання під Мінськом російських найманців ПВК "Вагнера". Зауважимо, що у Слідчому комітеті Білорусі після цього заявили: вагнерівці можуть бути пов’язані з лідерами опозиції – чоловіком Світлани Тихановської – Сергієм, який зараз перебуває у СІЗО та незареєстрованим ЦВК для участі у виборах Миколою Статкевичем.

Відтак, офіційний Мінськ заявляє, мовляв, вагнерівці готували масові заворушення та теракт у білоруській столиці.

Мітинг у Мінську 30 липня: відео

Крім Тихановської у мітингу взяла участь Марія Колеснікова, представниця штабу Віктора Бабарика, якого на вибори теж не допустили. Прийшла також також Вероніка Цепкало – дружина іншого незареєстрованого кандидата Валерія Цепкала. Вони по черзі виступали перед людьми зі сцени.

Тихановська зазначила, що йде у президенти заради свого чоловіка та усіх білорусів. Зауважимо, що Сергій Тихановський планував брати участь у виборах, поки його не відправили за грати у СІЗО.

"Мій чоловік відкрив людям очі, пробудив у них сміливість і віру в себе, дав надію на зміни. Він другий місяць у СІЗО", – наголосила Світлана Тихановська.

Її промову люди супроводжували вигуками "Свободу!", "Любім! Можам! Пераможам!".

Також під час свого виступу Тихановська звернулася до військових і правоохоронців. Вона попросила їх подивитися в очі людям і зрозуміти, що вони такі ж, як вони.

Я тільки у страшному сні могла уявити, до кого вони цих бойовиків можуть прив’язати (до нас – 24 канал). Вони кажуть про якусь революцію… Боже мій, яка революція? –
згадала про затриманих напередодні російських бойовиків ПВК "Вагнера" політикиня.

Опозиційний мітинг у Мінську / Фото "Радіо Свобода", "Єврорадіо", соцмережі