Нафтопереробний завод "Лукойл" у Росії має серйозні проблеми після атаки дронів, – Reuters

12 березня 2024, 16:09
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Після нічної атаки дронів у Нижньогородській області Росії постраждав нафтопереробний завод "Лукойл". Там почалась серйозна пожежа, щонайменше половина виробництва на заводі зупинена.

Видання Reuters з посиланням на два джерела повідомляє, що після атаки дронами у місті Кстово Нижньогородської області серйозно постраждав нафтопереробний завод "Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез" (НОРСІ). Він переробляв понад 5% нафти в Росії.

Дивіться також Безпілотник атакував Бєлгород: під ударом опинилася адміністрація міста

Наслідки атаки дронами на заводі "Лукойл"

Журналісти повідомили, що з ладу вийшла первинна установка перероблення нафти АВТ-6, потужність якої становить близько половини від перероблення всього підприємства.

Джерела в галузі повідомили Reuters на умовах анонімності, що в результаті атаки було пошкоджено головну установку перегонки нафти (АВТ-6) на НОРСІ, а це означає, що щонайменше половина виробництва на заводі зупинена. "Лукойл" відмовився від коментарів,
– повідомляє Reuters.

Довідка. РосЗМІ повідомляють, що АВТ-6 забезпечувала близько 53% від переробки всього НПЗ.

Хоч "Лукойл" ніяк не коментує ситуацію, губернатор Нижньогородської області Глєб Нікітін опублікував фотографію пожежної машини біля НПЗ НОРСІ та повідомив, що екстрені служби працюють над гасінням пожежі.

Об'єкт паливно-енергетичного комплексу був атакований безпілотними літальними апаратами,
– написав він у своєму телеграм-каналі.

Він також додав, що постраждалих немає.

Пожежа на нафтопереробному заводі "Лукойл": дивіться відео

Це серйозний удар по Кремлю

Завод "ЛУКОЙЛ-Нижегороднафтооргсинтез" (НОРСІ) у Кстовській промзоні – четвертий за обсягом переробки в Росії.

За даними джерел Reuters в цій галузі, НОРСІ переробляє близько 15,8 мільйона тонн російської нафти на рік, або 5,8% від загального обсягу переробленої нафти.

Він також переробляє близько 4,9 мільйона тонн бензину, що становить 11% від загального обсягу виробництва в Росії, 6,4% дизельного пального, 5,6% мазуту і 7,4% авіаційного пального в країні.

Видання зазначає, удар по російських нафтових об'єктах є проблемою для Путіна. Внутрішні ціни на бензин є чутливими напередодні президентських виборів 15 – 17 березня. Кремль навіть запровадив шестимісячну заборону на експорт бензину від 1 березня.

Варто зауважити, що нині в Росії дуже "тривожно", зокрема: