Ухилення від призову за мобілізацією: чи можуть порушники повторно отримати повістку
Джерело:
Роман ЛихачовДля ухилянтів від призову до армії не передбачена відстрочка від мобілізації. Порушники після притягнення до відповідальності підлягають мобілізації.
Засуджених за ухиляння не знімають з військового обліку
Роман Лихачов з волонтерського руху "Адвокати ЗСУ" роз'яснив, що для порушників не передбачена відстрочка від мобілізації. Тих, кого засудили за статтею "Ухилення від призову за мобілізацією", не знімають з військового обліку.
До речі Де українці вже отримували повістки: журналісти склали рейтинг місць
Відтак, чоловіки, які проігнорували повістки до військкомату, після притягнення до кримінальної відповідальності, можуть підлягати мобілізації та повторно отримати повістки.
Стаття кримінального кодексу за "ухилянство" від мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
Адвокат Роман Лихачов повідомив, що в Єдиному реєстрі судових рішень станом на 15 липня вже є 8 вироків за цією статтею. 5 судових вироків було винесено на Закарпатті та ще по одному у Волинській, Львівській і Сумській областях. Кожному з обвинувачених суд призначив покарання з іспитовим строком від 1 до 3 років.
В Україні триває мобілізація: що відомо
- Через повномасштабне вторгнення росії в Україні до 23 серпня оголошено воєнний стан і мобілізацію. Під час воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам у віці 18 – 60 років заборонено виїжджати за кордон. Наразі ця норма не регулюється законом. Депутати Верховної Ради хочуть законом заборонити виїзд чоловіків під час воєнного стану.
- У МВС інформували, що понад 3 мільйони громадян України перебувають на військовому обліку не за місцем проживання, що є порушенням. За неявку у військкомат військовозобов'язаний, якому вручили повістку, може отримати штраф або й реальний термін ув'язнення.
- В Україні з'явилася петиція про заборону видавати повісти у громадських місцях. Вона зібрала необхідні 25 тисяч підписів, тому її повинен розглянути президент Володимир Зеленський.
- У ЗСУ пояснили, що вручення повісток у громадських місцях набагато ефективніше. Також там запевнили, що вручення повістки передбачає уточнення даних, а не мобілізацію на фронт.
- Наразі мобілізаційні плани в західних областях більші, аніж в інших регіонах України. У ЗСУ заявили, що це пов'язано з тим, що в західних регіонах наразі проживає більше громадян, тому й мобілізаційні плани там – більші.
До уваги – мобілізація в Україні: пояснення від командування Сухопутних військ ЗСУ: дивіться відео