Як формуються мобілізаційні плани в Україні

Про те, як формуються мобілізаційні плани, розповів начальник Управління персоналу Штабу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

До теми На вулиці, у магазинах і на роботі: де українцям можуть вручати повістки

Він наголосив, що комплектування військових частин в основному відбувається за територіальним принципом.

Завдяки військовому обліку ми маємо інформацію про те, де, в якому регіоні та скільки громадян перебуває за певними спеціальностями на військовому обліку,
– сказав полковник Горбач.

Він зазначив, що якщо потрібних спеціалістів немає в певному регіоні, то вони можуть залучатися з інших. Роман Горбач пояснив, що через те, що в західних регіонах наразі проживає більше громадян, то й мобілізаційні плани там – більші.

В Україні триває мобілізація: що відомо

  • Через повномасштабне вторгнення росії в Україні оголошено воєнний стан та мобілізацію, які продовжені щонайменше до 23 серпня. Під час воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам у віці 18 – 60 років заборонено виїжджати за кордон.
  • Станом на червень, за даними Міністерства оборони, мобілізація в Україні тривала за планом. В оборонному відомстві, щоб не допомагати ворогу, не назвали точну кількість людей, яких ще потрібно буде мобілізувати.
  • Однак заступниця міністра оборони Ганна Маляр сказали, що йдеться про сотні тисяч. Секретар РНБО Олексій Данілов нещодавно заявляв, що близько 1 мільйона українці зі зброєю в руках протистоїть росії.
  • Влітку в Україні почастішали випадки, коли чоловікам вручають повістки у громадських місцях. У ЗСУ пояснили, що ходити по житлових кварталах і стукати у двері, де ніхто не відкриває, неефективно. Натомість вручення повісток у громадських місцях набагато ефективніше.
  • Через вручення повісток у таких місцях в Україні з'явилася петиція про заборону це робити. Петиція зібрала необхідні 25 тисяч підписів, тому її повинен розглянути президент Володимир Зеленський.
  • Також в Україні відомі випадки, коли повістки вручають за правопорушення. Таку практику розкритикував глава Міністерства оборони України Олексій Резніков, який заявив, що захищати країну – не має бути покаранням.
  • Окрім того, слід зазначити, що понад 3 мільйони громадян України перебувають на військовому обліку не за місцем проживання. Відповідні дані оприлюднив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
  • На початку липня в Україні хотіли, щоб військовозобов'язані брали дозволи для виїзду за межі області. Зокрема, у Генштабі ЗСУ 5 липня нагадали про норму Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
  • Також у Генштабі повідомили, що розробили Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування громадянам України, які перебувають на військовому обліку, під час воєнного стану. Та вже 6 липня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що рішення вирішили скасувати.

Це важливо – Резніков розповів, скільки українських воїнів гинули щодня: дивіться відео