Головнокомандувач Валерій Залужний опублікував алгоритм того, як отримати такий дозвіл. Також розповів, хто це може зробити.

До теми Жодної зради, – у Міноборони пояснили обмеження на пересування для військовозобов'язаних

Хто може надати дозвіл на виїзд

Як пояснив Залужний, такі повноваження має керівник районного чи міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку. Такий дозвіл є підставою на виїзд. У постанові Залужного мовиться:

"Місце перебування на військовому обліку визначає відповідна відмітка у посвідченні про приписку до призовної дільниці, військовому квитку особи рядового, сержантського й старшинського складу, офіцера запасу та тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного. Також дозвіл для виїзду військовозобов'язаним, які заброньовані за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час може надавати керівник ТЦК та СП, який оформлював посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або засвідчував відповідний витяг з наказу Міністерства економіки України".

Кому дозволяють виїжджати

Той же керівник ТЦК та СП дозволяє виїжджати призовникам, яким надали відстрочку. Військовозобов'язаним та резервістам, які не підлягають призову на момент мобілізації та заброньованим особам на цей момент. Також решті резервістів можуть дозволити виїзд з певних поважних причин.

Дозвіл на виїзд не дають українцям, які виключені з військового обліку. Тим, хто їде у відрядження і є військовозобов'язаними заброньованими у період мобілізації.

Також не дають такого дозволу для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, знятих з військового обліку.

Порядок надання дозволу на виїзд для військовозобов'язаних / Фото Генштабу

За словами речника Міністерства оборони Олександра Мотузяника, такі дозволи будуть видавати на місцях від 30 діб до 1 року. Окрім того, знову ж таки, виведуть окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють такі виїзди у межах службових обов'язків. Наприклад, тих, хто їздить на роботу або у силу різних життєвих обставин.

Дозволи на пересування військовозобов'язаних

  • У Генштабі 5 липня заявили про обмеження для військовозобов'язаних на пересування територією України. Це викликало бурхливу реакцію та нерозуміння у людей. Українці обурювалися, мовляв, через це буде хаос і постраждає економіка.
  • Речник Міноборони України Олександр Мотузяник уже пояснював, чому тут немає жодної "зради". За його словами, порядок видачі дозволів на переміщення військовозобов'язаних Україною буде відшліфований на практиці безпосередньо у самих територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Такі дозволи будуть видаватися на місцях від 30 діб до 1 року.
  • У Залужного пояснювали, що це не завжди означає необхідність отримання спеціальних дозволів. Адже у повідомленні Генштабу мовиться лише про впорядкування обліку осіб, які змінюють місце проживання.

Детальніше пояснення від Генштабу: дивіться відео