Ситуація покращиться: як 2024 року може змінитись тактика боїв на фронті
У 2023 році Україна не отримала тієї зброї від союзників, на яку розраховувала. Це відповідно вплинуло на розвиток бойових дій. Однак 2024 року все може змінитися.
Головною умовою для зміни ситуації на фронті є поставки озброєння від наших партнерів. Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович, зауваживши, що значну роль відіграє авіація.
Дивіться також Україна отримає десятки винищувачів F-16: які їхні основні характеристики
Що чекати на фронті у 2024 році
Отримання достатньої кількості необхідної зброї може суттєво вплинути на хід бойових дій. Поки процес із передачею озброєння ще триває, українські військові на початок наступного року матимуть одне завдання.
З тієї інформації, що є, принаймні у перші місяці 2024 року, ЗСУ перейдуть у динамічну оборону. Тобто ми максимально триматимемо фронт, знищуючи росіян,
– зазначив Ігор Рейтерович.
Такий підхід допоможе накопичити ресурси. До того ж є ймовірність, що наступного року до України прийде більше зброї. Адже станом на 2023 рік не вдалося отримати навіть третини з того, що обіцяли. А те, що було отримано, могло бути використане не вповні.
"Також Європейський Союз, хай повільно, але збільшує темпи військового виробництва. Зрозуміло, що це може покрити наш брак у боєприпасах і не лише. А після успішної динамічної оборони, не виключаю, що ми можемо знову побачити наступальні дії", – зауважив Рейтерович.
Тож насправді, усе не так погано, як здається на перший погляд.
Вплив авіації
Важливий фактор, який може вплинути на розвиток бойових дій наступного року, отримання авіації. Не можна сказати, що західні літаки зможуть одномоментно докорінно змінити ситуацію. Але це все ще буде додатковою перевагою для Збройних Сил України.
Це дозволить краще планувати і проводити саме наступальні дії. Тому що ключовою проблемою є мінні поля. Маючи літаки, ми можемо ще краще та більше вибивати російську артилерію. Це дозволить нам безпечніше та швидше розміновувати ці поля,
– пояснив політолог.
Ситуація у 2024 році може суттєво відрізнятись від того, що ми бачили у 2023. Але дуже важливо, аби підтримка наших партнерів все ж залишалася на стабільному рівні. Бо від цього, зокрема, залежить і планування подальших кроків у війні.
Зверніть увагу! Видання TIME визнало Україну найзамінованішою країною у світі. За час повномасштабного вторгнення наша держава обігнала Афганістан та Сирію за показником замінованих територій. За оцінкою GLOBSEC (аналітичний центр у Словаччині), Україні знадобиться 757 років, аби розв'язати цю проблему.Що важливого чекатиме Україну у 2024 році
- Оскільки Конгрес США остаточно не ухвалив законопроєкт про виділення Україні 61 мільярда доларів підтримки, питання розглянуть вже наступного року. У Білому домі сподіваються, що конгресмени ухвалять пакет допомоги у січні 2024 року. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі заявив, що у питанні досягнули "певного прогресу".
- Гарну новину 22 грудня озвучили у Нідерландах. Там готують до відправки в Україну 18 літаків F-16. Є висока ймовірність, що у новому році Україна отримає борти, аби давати відсіч російській авіації.
- Крім того, у лютому 2024 року відбудеться саміт лідерів ЄС. Саме на ньому можуть досягнути згоди щодо виділення Україні 60 мільярдів євро. Нагадаємо, що у грудні 2023 року цього не сталось через опозицію з боку Угорщині.