Відповідну інформацію на брифінгу у Вашингтоні повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі. Він зазначив, що допомога потрібна якнайшвидше.
Дивіться також США закликали Україну до виробництва власної зброї у 2024 році, – New York Times
Пакет допомоги буде в січні
Джон Кірбі очікує, що Сенат схвалить пакет додаткової фінансової допомоги для України у січні 2024 року. Наразі певні зрушення у перемовинах з представниками Республіканської партії. Зокрема, це стосується питання боротьби з міграцією на кордоні з Мексикою – це дозволить розблокувати ухвалення нового фінансування для України.
Було досягнуто деякого прогресу. Я не забігатиму вперед, але нам доведеться подивитися на розвиток подій,
– зазначив він.
В адміністрації Байдена очікують, що США просунулися вперед із додатковим фінансуванням для України – бойові дії не припиняться. Влада США планує надати Україні ще один пакет військової допомоги наприкінці грудня. Однак після цього вже потрібне рішення Конгресу про додаткове фінансування.
Отже, час не на нашому боці. Ми хочемо отримати це фінансування якомога швидше. І, це — схоже, це буде скоріше рано — у січні. Але чим раніше, тим краще,
– сказав Кірбі.
Військова допомога Україні
На початку грудня Сенат не зміг підтримати додатковий запит Білого дому на фінансування національної безпеки кордонів у розмірі 106 мільярдів доларів. До нього входить 61 мільярд доларів військової та гуманітарної допомоги для України.
Задля ухвалення рішення Білий дім навіть закликав Сенат не йти на різдвяні канікули допоки рішення не буде прийняте. Таке рішення викликало критику республіканців. Однак навіть подібні заходи не допомогли ухвалити фінансування цього року.
Сенат Конгресу США не голосуватиме за пакет допомоги Україні у 2023 році. Зазначається, що учасники переговорів "досягають обнадійливого прогресу", але "залишаються складні питання".
Володимир Зеленський під час пресконференції 19 грудня висловив впевненість, що США не зрадять Україну. Він очікує на виділення додаткової допомоги "дуже скоро" – домовленості з США будуть виконані повністю.