Українські дрони пошкодили загоризонтну РЛС "Воронеж-ДМ", що "бачить" на 6000 кілометрів
Джерело:
Defense ExpressУкраїнські ударні БпЛА атакували російську загоризонтну радіолокаційну станцію раннього виявлення "Воронеж-ДМ" у Краснодарському краї. Удар завдали по території 818 окремого радіотехнічного центру біля селища Глубокий.
Російські ЗМІ повідомили, що удар був завданий ударним безпілотником, вранці 23 травня 2024 року, повідомляє 24 Канал. Після вибухів на території військової частини, де розташовані антени радіолокатора, розпочалась пожежа. Дрони влучили, зокрема, в адміністративні будівлі для персоналу та управління цією РЛС.
Дивіться також Останній ракетоносій у Криму, – у ВМС сказали, як ураження "Циклона" вплине на пуски "Калібрів"
У чому цінність РЛС для росіян
Радіолокаційна станція загоризонтної дії, яка розташована поблизу міста Армавір входить до російської системи раннього попередження про ракетний удар. Одна така станція може забезпечувати дальність виявлення до 6 тисяч кілометрів по горизонту та 7 тисяч кілометрів по вертикалі.
Одночасно РЛС може супроводжувати до 500 цілей. При цьому, станція може "вести" як балістичні та крилаті ракети, так і "космічні об’єкти" типу міжконтинентальних балістичних ракет.
Антена РЛС "Воронеж-ДМ" / Відкриті джерела
На схемі зон огляду, яку можна знайти у відкритому доступі видно, що уражена РЛС "Воронеж-ДМ" перекриває зону частково над тимчасово окупованим Кримом. Основний же вектор огляду – Балкани, середземноморська операційна зона НАТО та Азія до Перської затоки.
Схема зон огляду РЛС "Воронеж-ДМ" / Відкриті джерела
В Росії загалом було розміщено щонайменше 10 загоризонтних РЛС "Воронеж". Вони відрізняються між собою діапазонами робочих частот. Абревіатура "ДМ" означає, що уражений вчора радар працював у дециметровому діапазоні радіохвиль.
Яку ще унікальну російську зброю знищувала Україна
- Однією з перших унікальних цілей, яку знищили ЗСУ став флагман Чорноморського флоту, крейсер "Москва". Перші повідомлення про його ураження з'явились 13 квітня 2022 року.
- Після цього Чорноморському флоту окупантів стало, м'яко кажучи, дуже некомфортно в Криму. Морські дрони Magura V5 знищили значну кількість великих кораблів противника.
- 14 січня 2024 року російська авіація втратила унікальний літак далекого радіолокаційного виявлення А-50. Разом із втратою цього борта агресор також втратив його екіпаж, який в цьому випадку є не менш цінним за техніку. У лютому збили ще один А-50 над Азовським морем.
- У квітні 2024 року відбулась ще одна визначна подія для українських протиповітряних сил. Військові вперше за війну знищили російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М3.