Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону розповів, що означає ураження "Циклону". На момент ефіру ще не було підтвердження, що корабель справді уражено. Втім, тепер можна вповні оцінити наслідки майстерної роботи Сил оборони.

Дивіться також Жодного з 5 кораблів від Шойгу немає: Плетенчук оцінив стан флоту Росії

Що дає ураження ракетоносія "Циклон" для України

Це означатиме, що як мінімум відстань і час на реагування в разі застосування саме цих ракет збільшується. Тому що Крим ближче до нас, ніж Новоросійськ або ті позиції, з яких вони останні два рази застосовували для пусків крилатих ракет,
– сказав начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

Тоді він зауважив: якщо інформація про ураження підтвердиться, то "Циклон" стане останнім ракетоносієм на території українського Криму. Власне, так і сталося. Тож тепер можна говорити, що в цьому контексті Крим успішно демілітаризовано.

Усі російські ракетоносії натепер перебувають в пункті базування в Новоросійську. Імовірно, ворог перемістить туди всі ракети "Калібр" із Криму – принаймні це було б логічно.

Як уразили "Циклон"

У ніч на 19 травня вибухи лунали у низці міст – в тимчасово окупованому Севастополі, а ще у Джанкої, Євпаторії та Саках. Після цієї атаки ВМС України та Генштаб ЗСУ заявили про знищення тральника "Ковровець". Утім, була думка, що постраждав і малий ракетний корабель "Циклон".

Згодом, 21 травня, ураження корабля підтвердили в Генштабі, а відтак і у Військово-морських силах.

Це новий корабель, спущений на воду у 2020 році. Він мав на борту пускові шахти для крилатих ракет, утім, жодного разу не скористався ними. "Циклон" використовували як прикриття для ППО.