Стукаєш у двері, ніхто не відкриває, – у ЗСУ пояснили, чому повістки роздають практично всюди

15 липня 2022, 17:52
Читать новость на русском

Джерело:

Ганна Маляр

Законом не заборонено вручати на вулиці повістки військовозобов'язаним. Така практика спричинена низькою ефективністю вручення повісток за місцем проживання.

Вручення повісток у громадських місцях набагато ефективніше

Начальник Управління персоналу Штабу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач роз'яснив деталі вручення повісток військовозобов'язаним у громадських місцях.

До теми На вулиці, у магазинах і на роботі: де українцям можуть вручати повістки

Він заявив, що будь-яке місце, яке не заборонене законодавством, передбачає, що там можливе вручення повістки.

За його словами, начальники територіальних центрів комплектування (ТЦК) вибирають найбільш імовірні місця, де в найменш короткий час можна виконати завдання.

Полковник Роман Горбач заявив, що керівники ТЦК зобов'язані керувати військовим обліком військовозобов'язаних. Зокрема, викликати їх до ТЦК та уточнювати дані, щоб мати актуальну інформацію щодо кількості військовозобов'язаних.

У ЗСУ пояснили, що ходити по житлових кварталах і стукати у двері, де ніхто не відкриває, неефективно. Натомість вручення повісток у громадських місцях набагато ефективніше.

До речі Які види повісток існують в Україні: хто та де може їх вручати

Мобілізація в Україні: що відомо

  • У червні в Міноборони повідомляли, що мобілізація триває за планом. Водночас у відомстві не назвали точну кількість людей, яких ще потрібно буде мобілізувати. Там тільки сказали, що йдеться про сотні тисяч.
  • У деяких регіонах почастішали випадки вручення повісток на вулицях, у кафе, на блокпостах тощо. Через це навіть з'явилася петиція про заборону видавати повісти у таких місцях. Петиція вже зібрала необхідні 25 тисяч підписів, тому її повинен розглянути президент Володимир Зеленський.
  • Водночас в Україні вручають повістки за правопорушення. Подібну практику розкритикував глава Міністерства оборони України Олексій Резніков. Він заявив, що захищати країну – не має бути покаранням.
  • Слід зауважити, що очільник МВС Денис Монастирський інформував, що понад 3 мільйони громадян перебувають на військовому обліку не за місцем проживання.
  • У Генштабі ЗСУ 5 липня нагадали про норму Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Там повідомили, що розробили Порядок надання дозволу на виїзд за межі місця проживання чи перебування громадянам України, які перебувають на військовому обліку, під час воєнного стану. Однак 6 липня у Генштабі ЗСУ вирішили скасувати рішення про дозволи на виїзд для військовозобов'язаних.

В Україні жінок братимуть на військовий облік

З 1 жовтня 2022 року жінок, які мають певні спеціальності та/або професії, братимуть на військовий облік військовозобов’язаних. У Генштабі ЗСУ уточнили, що жінки ставатимуть на облік лише за своєю згодою. Причина в тому, що в Україні наразі "немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку".

Під час воєнного стану в Україні до ЗСУ та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість мобілізованих жінок призначили на посади медичного персоналу, підрозділів зв'язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерок та кухарок.

Це важливо – Резніков розповів, скільки українських воїнів гинули щодня: дивіться відео