Намагаються надурити, але марно: розвідка Британії розповіла, як Росія маскує кораблі та літаки
Джерело:
Міноборони БританіїЗа два роки повномасштабної війни Чорноморський флот росіян, а також їхні повітряні сили зазнали значних втрат. Британська розвідка розказала, як окупанти вчаться на власних помилках, і чи це їм допомагає.
У Міноборони Британії вважають, що відсутність ефективного використання маскування було одним із ключових оперативних провалів Росії на ранніх етапах вторгнення в Україну.
Дивіться також Дуже малі шанси стримати росіян, – у "Вовках да Вінчі" сказали, скільки людей слід мобілізувати
До яких хитрощів вдається ворог
На сьогодні, ймовірно, окупанти доклали зусиль, аби розширити та вдосконалити застосування техніки маскування. У такий спосіб вони сподіваються зменшити значні втрати, зазнані протягом останніх двох років як Чорноморським флотом, так і Повітряно-космічними силами.
Так, на своїх авіабазах противник розміщує штучні моделі літаків, а справжні повітряні судна обкладають шинами, аби зменшити їх помітність на землі, бо, мовляв, гума є ефективним радіопоглинальним матеріалом.
Крім того, у розвідці кажуть, що на дев'яти російських авіабазах також є розмальовані силуети планерів.
Аби захистити судна Чорноморського флоту, ворог розфарбовує їхні "носи" та корму у чорний колір, сподіваючись, що вони будуть менш помітними.
Силуети суден також намалювали на причалах, мабуть, щоб заплутати українські безпілотники.
Довідка: Кілька днів тому очільник міноборони країни – агресорки Сергій Шойгу відвідав командний пункт Чорноморського флоту. Пропагандисти написали, що генерал доручив підвищити "живучість" кораблів окупантів. Зокрема, озброїти їх додатковими вогневими засобами та великокаліберними кулеметними стрілецькими комплексами для боротьби з українськими дронами.
Зазначимо, що, за даними ВМС України, станом на початок березня, українським силам вдалося уразити 27 російських суден разом із субмариною. Ця цифра включає, як повністю знищені, так і пошкоджені. На ремонті перебувають 15 одиниць.
Водночас, у Міноброни Британії вказують, що маскування особливо не рятує російські кораблі та літаки від українських ударів. Вони залишаються однаково вразливими.
Як окупанти маскують кораблі / Фото Міноборони Британії
"Приліт" по Енгельсу: що відомо
- Про те, що маскування допомагає російським літакам як "мертвому кадило", свідчать й сьогоднішні потужні вибухи на аеродромі в Енгельсі, розташованому у Саратовській області.
- У ніч проти 20 березня ця авіабаза опинилася під ударом українських дронів "Лютий", які мають дальність польоту до 1000 кілометрів.
- Як повідомили джерела 24 Каналу у спецслужбах, за вибухами на Енгельсі стоїть ГУР.
- Нагадаємо, що на авіабазі в Енгельсі базуються стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160, які ворог використовує для завдання ракетних ударів по Україні.