Нашим захисникам вдалося знищити третину Чорноморського флоту Росії. Однак в окупантів ще достатньо кораблів, заявив речник ВМС Дмитро Плетенчук в інтерв'ю для іноземних ЗМІ, передає 24 Канал.

Дивіться також Із Середземномор'ям ситуація цікава, – у ВМС про ймовірність загрози обстрілів з цього регіону

Скільки кораблів Україна вразила

За словами Плетенчука, українським силам вдалося уразити 27 російських суден разом із субмариною. Ця цифра включає, як повністю знищені, так і пошкоджені. Зокрема, на ремонті в окупантів зараз перебуває 15 одиниць.

У ВМС наголосили, що серед уражених суден – 14 серйозні одиниці різних класів. Це і великі десантні кораблі, і ракетні катери, і субмарина, і патрульний корабель.

Загроза суттєва

Водночас присутність Росії в Чорному морі наразі досі залишається серйозною. Країна-агресорка має там 10 ракетоносіїв, серед яких – три підводні човни, два ракетні катери, кілька патрульних, сторожових кораблів. "Тобто номенклатура і кількість ще досить великі", – зазначив Плетенчук.

Крім того, ще 5 десантних кораблів Росії перебувають в строю, а чотири – в ремонті після пошкодження.

Речник ВМС застерігає, що ще досить потужно російське угруповання представлене в Чорному та Азовському морях.

Останній "вилов" українців: що відомо

  • Вночі 5 березня морські дрони атакували патрульний корабель "Сергій Котов".
  • Це були безпілотники ГУР Magura V5. Також в операції були залучені спеціальний підрозділ Group 13, сили ВМС України та Мінцифри.
  • "Сергій Котов" – досить великий корабель. Його екіпаж становить близько 80 осіб. За даними ГУР, 7 окупантів точно загинули. Ще щонайменше 27 поранених. Доля решти членів екіпажу невідома.
  • Втрата "Котова" вдарила по гаманцю країни-агресорки, адже його вартість – 65 мільйонів доларів.
  • Ймовірно, разом із кораблем на дно пішов вертоліт, який перебував на борту.