Власне, ніч проти 5 березня знаменувалася атакою на судно окупантів. У Головному управлінні розвідки повідомляють, що завдали удару по кораблю морськими дронами.

Дивіться також Пітьма, вибухи та морське дно: у мережі показали ймовірне відео атаки на корабель "Сергій Котов"

Атака на корабель "Сергій Котов"

Як зазначають у розвідці, до операції причетний спеціальний підрозділ Group 13. Саме він завдав удару по кораблю "Сергій Котов" морськими дронами Magura V5.

Знищено ворожий корабель "Сергій Котов". У ніч з 4 на 5 березня 2024 року спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 атакував патрульний корабель Чорноморського флоту Росії,
– ідеться в повідомленні.

У ГУР додають, що корабель проєкту 22160 "Сергій Котов" зазнав пошкоджень корми, правого та лівого бортів. Сталося це в територіальних водах України, а саме – в районі Керченської протоки, яку тимчасово контролюють російські окупанти.

Де розташована Керченська протока: дивіться на карті від Google maps

Важливо, що після окупації Криму у 2014 році росіяни звели через Керченську протоку Кримський міст. Після серії вибухів у ніч проти 5 березня незаконно побудовану переправу довелося "тимчасово перекрити".

У ГУР Міноборони України уточнюють, що ця операція була б неможлива без залучення Військово-морських сил та Міністерства цифрової трансформації. Власне, у лютому 2024 року очільник Мінцифри Михайло Федоров анонсував покращення дронів Magura.

"Ми не можемо показати, але є човен, що є певною платформою і який готується до нових застосувань з новими сюрпризами", – коментував тоді він, стверджуючи, що слід очікувати "нового технологічного стрибка" в розробленні відповідного безекіпажного катера.

Момент ураження морськими дронами корабля "Сергій Котов": дивіться відео з телеграм-каналів

Згадаємо, що морські дрони Magura використовували також для ураження таких кораблів російських окупантів:

Дивіться також Полюватимуть на цілі в повітрі: у ГУР анонсували нові можливості морських дронів Magura

Отже, можна підсумувати, що "Сергій Котов" під прицілом уже не вперше. Однак, схоже, цього разу він безповоротно пішов на морське дно – більше полювати на корабель українські дрони не будуть.