Обмін полоненими: чи повернули захисників, які нібито були на Іл-76, що впав під Бєлгородом
31 січня відбувся великий обмін військовополоненими, у межах якого до України повернулися 207 воїнів. У ГУР розповіли, чи є серед врятованих оборонців, ті, які, за твердженням окупантів, перебували на борту Іл-76, що розбився 24 січня.
На 24 січня був запланований обмін військовополоненими, але він зірвався. Росіяни тоді заявили, що це сталося внаслідок падіння Іл-76 у Бєлгородській області, який начебто перевозив 65 українських захисників.
Дивіться також Ми ні про кого не забули, – Зеленський звернувся до українців після великого обміну полоненими
Чи повернули бійців з Іл-76, що впав
У коментарі низці ЗМІ представник ГУР Андрій Юсов заявив, що людей, які були у попередньому списку на обмін, що мав відбутися 24 січня, під час сьогоднішнього обміну не повернули.
У Координаційному штабі уточнили, що серед звільнених 31 січня були військові, яких мали обміняти у день падіння Іл-76. Проте 65 військовослужбовців, які начебто перебували на літаку росіяни не віддали.
Окупанти стверджують, що українські воїни загинули під час падіння Іл-76. Однак цю інформацію підтвердити досі не вдалося.
Нагадаємо, що 31 січня стало відомо про звільнення з полону 207 військовослужбовців. Майже половина з них – оборонці Маріуполя. Найстаршому з врятованих бійців – 61 рік, а наймолодшому незабаром виповниться 21 рік.
Президент Зеленський відреагував на повернення полонених. Глава держави зауважив, що держава зробить усе, аби кожного і кожну повернути додому. "Ми ні про кого не забули. По кожному прізвищу шукаємо", – наголосив президент.
Падіння Іл-76: що відомо
- 24 січня вранці у Бєлгородській області був збитий військово-транспортний літак Іл-76. ЗМІ написали, що він прямував від кордону з Україною і міг перевозити зброю на кшталт ракет С-300.
- Тим часом росіяни заявили, що на борту літака перебували 65 українських полонених, яких везли на обмін.
- У ГУР підтвердили, що того дня мав відбутися обмін. Там заявили, що Україна зі свого боку виконала всі домовленості. Водночас окупанти не попередили українську сторону про необхідність гарантування безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу.
- У розвідці наголосили, що не мають інформацію, чи правда на борту Іл-76 перебували українські військовополонені. Москва своєю чергою не надала жодних доказів.
- Водночас пропагандисти опублікували "список" полонених, які начебто були на Іл-76, і загинули.
- Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими наголосив, що у день падіння Іл-76 мали обміняти 65 українських героїв зі списку Росії.