Є загроза і поодиноких ракетних ударів, і масованої атаки, – в ОК "Південь" назвали ознаки

20 січня 2023, 08:11
Читать новость на русском

Росія продовжує зберігати в Чорному морі своє корабельне угруповання майже у тому ж складі, що було раніше. Щоправда, наші військові помітили деяку ротацію.

Це пов'язано зі штормом. Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розповіла про це в ефірі телемарафону 20 січня. 

Зауважте Ракетоносії напоготові, – Гуменюк про підготовку Росією наступної атаки

Що відомо про активність ворогів у Чорному морі

За словами начальниці пресцентру, корабельне угруповання ворога залишає на бойовому чергування всі 6 ракетоносіїв. Серед яких – два підводних.

І це говорить про те, що загальний залп може сягати 40 ракет типу "Калібр". Це досить потужна готовність. Можна говорити про небезпеку як поодиноких ракетних ударів, так і підготовку до масованого ракетного удару,
– заявила Гуменюк.  

За її словами, певна активність авіації російських загарбників також спостерігається. І хоч вороги заявляли про навчання, але навчально-тренувальний політ може запросто перетворитись на напад

Тому Наталія Гуменюк вкотре закликала людей реагувати на повідомлення про повітряну небезпеку. 

Які дії ворогів у морі помітні

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України розповіла, що у росіян після досвіду з "Москвою" є так звана ракетобезпечна зона. 

Вони усвідомлюють, що є зони ураження нашою зброєю. І туди ані руш. Тому вони тримаються за мисом Тарханкут в напрямку Новоросійська,
– пояснила Гуменюк. 

Вороги роблять все, щоб за нинішньої погоди зайти в пункти базування, але не наближаються на відстань, з якої їх можуть вразити ЗСУ.

За словами керівниці пресцентру, на жаль, у них є перевага: "Навіть, перебуваючи в так званій безпековій для себе зоні, вони (вороги – 24 Канал) здатні наносити ураження по всій території України тими "Калібрами", якими споряджені". 

Однак Наталія Гуменюк пояснила, що у морі також є два десантні кораблі. Проте з нашого боку узбережжя Чорного моря готове дати відсіч ворогу та не допустити висадки ворожого десанту з моря. 

Що відбувається у морі

  • 19 січня Наталія Гуменюк заявила, що, попри шторм, є небезпека ракетних ударів. Адже вороже корабельне угрупування налічує 11 одиниць техніки, 6 з яких – ракетоносії. Тоді сумарно могло бути 40 ракет.
  • Перед цим 18 січня у морі перебували 16 російських кораблів, 6 з яких – ракетоносії з сумарним залпом до 44 ракет. Тоді Наталія Гуменюк також закликала не ігнорувати повітряну тривогу.
  • 17 січня речник Повітряних сил Юрій Ігнат заявив, що скільки б кораблів не було на чергуванні, Росія однаково їх усіх не використовуватиме на повну потужність. Щодо запусків з Середземного моря, то Ігнат сумнівається, що Кремль ризикне запустити ракети через країни НАТО