Станом на ранок 17 січня було відомо, що у Чорному морі 6 російських кораблів-ракетоносіїв, на яких може бути аж 44 ракети типу "Калібр". Речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону відповів, чи може ворог використати усе наявне озброєння для удару по нашій державі.

Читайте також Війна буде довгою, та чи готові до цього на Заході: що про Україну пишуть іноземні ЗМІ

Яку кількість ракет переважно використовують окупанти

Зі слів Ігната зрозуміло, що скільки б кораблів не було на чергуванні, ворог все одно їх усіх не використовуватиме на повну потужність. Власне, це підтверджує статистика за останні місяці.

Так, це (44 ракети – 24 Канал) потенційна кількість, яка може перебувати на їхніх кораблях. Однак ми беремо статистику за вересень, жовтень листопад і грудень: скільки "Калібрів" випускалось під час атак. Від 10 до 15 – максимум. Це відповідь на те, чи мають вони там ті "Калібри" та чи готові вони їх всі випускати одночасно,
– сказав Ігнат.

Водночас він згадав, що ракет типу Х-555 та Х-101 під час масованих обстрілів ворог міг випустити близько 55 штук, хоча, за попередньою інформацією, мав на озброєнні їх аж 100. Можна констатувати, що загарбники переважно випускають близько половини з наявних ракет. А іноді – і менше.

Чи є загроза атаки на Україну із Середземного моря

Під час цього ж включення речник Повітряних Сил також розповів, що відбувається з ворожими кораблями у Середземному морі. Зокрема, він подякував Туреччині, яка чітко дотримується усіх конвенцій та не пускає російські кораблі далі за свої протоки.

Те, що вони мають 72 ракети в Середземному морі... Я хочу подивитись, чи ризикне хтось запустити через країни НАТО якісь там "Калібри". Я думаю, що це навряд чи вони зроблять,
– зазначив спікер.

Остання масована ракетна атака: які ракети використовували росіяни

  • Остання масована ракетна атака з акваторії Чорного моря була у суботу, 14 січня. Тоді ворог випустив по нашій державі близько 30 крилатих ракет різного типу. Серед них були ракети – Х-101/Х-555 та Х-22.
  • Власне одна з ракет Х-22 влучила у житловий будинок у Дніпрі, внаслідок чого загинуло декілька десятків людей. Станом на 17 січня рятувальна операція триває.
  • Очевидно, Росія продовжуватиме атакувати нашу державу, намагаючись знищити критичну інфраструктуру та наражаючи на небезпеку життя мирних громадян.