"Кримські санкції" ЄС розширять на всі тимчасово захоплені землі України, – Боррель

28 вересня 2022, 22:47
Читать новость на русском

Джерело:

Єврокомісія

Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що жодна із країн Євросоюзу не визнає сфальсифіковані результати"референдумів" на окупованих територіях України. ЄС готовий змусити Кремль заплатити за подальшу ескалацію.

Із незаконними референдумами, організованими росією, кремль діє за тією ж схемою, що була у Грузії в 2008 році та в Криму в 2014 році. Через дії росії Боррель оголосив про розширення списку антиросійських санкцій.

Важливо Більше зброї Україні та антиросійських санкцій: реакція на проведені окупантами "референдуми"

Санкції ЄС проти організаторів "референдумів"

Під нові санкції потрапили понад 1300 високопосадовців, олігархів, військових керівників та пропагандистів й організацій, відповідальних за підривання територіальної цілісності України. До переліку ЄС пропонує додати конкретних осіб, які організували й проводили "референдуми" на окупованих територіях України.

Ми розширюємо географічне охоплення обмежень, які стосуються Криму, і які були схвалені на початку цього року, на Донецьку та Луганську області. Вони покриють усі райони України, непідконтрольні уряду,
– сказав Боррель.

"Кримські санкції" включають заборону на ввезення в ЄС продукції з окупованого Криму або Севастополя, а також заборону інфраструктурних або фінансових інвестицій та туристичних послуг. Експорт окремих товарів та технологій до кримських компаній також підпадає під обмеження ЄС.

У росії оголосили "результати" псевдореферендумів

Російські окупанти 23 – 27 вересня провели інсценування волевиявлення на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. На всіх загарбаних територіях вони заявляють, що "підтримка" входження до складу росії набрала понад 97% голосів. 

Які санкції можуть вплинути на росію

  • Незалежна експертка з ядерної енергетики Ольга Кошарна зазначила, що найдієвіший метод зупинити ядерний шантаж на ЗАЕС – це ввести економічні санкції проти "росатому".
  • Крім того, Україна має всі документи, щоб подати позов у Міжнародний кримінальний суд у Гаазі щодо ядерного тероризму і в Чорнобилі, і в Енергодарі. 
  • За словами Кошарної, "росатом" став заручником вищого керівництва росії.

Вас може зацікавити – коли росіяни відчують наслідки санкцій: дивіться відео