У Єврокомісії відреагували на рішучість Зеленського побороти вплив олігархів в Україні

25 вересня 2021, 04:05
Читать новость на русском

У Європейській комісії привітали, що в Україні ухвалили закон про олігархів. Також тут очікують на подальші кроки в цьому напрямку.

Європейська комісія підтримує рішення Президента України Володимира Зеленського боротися з корисливим впливом олігархів на життя країни. Водночас орган відзначив боротьбу з корупцією.

До теми Рада остаточно схвалила закон про олігархів

Що кажуть у Європейській комісії про закон щодо олігархів

В органі наголосили, що ухвалення такого закону – це крок уперед.

"Ми очікуємо, що закон виконуватимуть повністю, рішуче та юридично обґрунтованим чином", – зауважили у Єврокомісії.

Водночас європейські політики вважають, що, крім реалізації документу, потрібні додаткові кроки. Зокрема, "для закриття інституційних прогалин в Україні і для досягнення бажаного ефекту деолігархізації".

Україна доклала багато зусиль, щоб закрити простір для корупції, зокрема за допомогою очищення банківського сектора й забезпечення прозорості державних закупівель… Ми закликаємо продовжувати ці зусилля в інших секторах, уражених корупцією,
– додали в Європейській комісії.

Також тут переконані, що "в центрі боротьби за зміцнення верховенства права, зміцнення довіри до державних установ і розкриття економічного потенціалу України має стояти зміцнення запланованих і наявних інституцій". Мовиться про органи, що відповідають за верховенство права, включно із судовою системою. Також це, зокрема, Антимонопольний комітет, суспільне мовлення та незалежний регулятор преси.

Зверніть увагу Голова Венеційської комісії подзвонив Зеленському: просить надати текст антиолігархічного закону

Закон про олігархів: головне

  • 15 квітня 2021 року президент Володимир Зеленський ініціював розробку закону про олігархів. Він наголосив, що в них буде два виходи – потрапити під санкції або припинити незаконну діяльність.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що олігархи мають величезний вплив на економіку, внутрішні та зовнішні політичні процеси. За його словами, таких людей в нашій країні – 13.
  • 3 червня президент вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про олігархів як невідкладний.
  • 1 липня 2021 року народні депутати попередньо підтримали президентський законопроєкт.
  • Остаточно закон про олігархів підтримали 23 вересня.

Що передбачає закон про статус олігархів

Він має на меті перетворити олігархів на бізнесменів і мінімізувати їхній вплив на економіку та політику України. Задля цього буде створено реєстр олігархів, у який потраплять особи, які відповідають 3 з 4 критеріям. 

Мовиться про такі критерії: чи беруть вони участь у політичному житті; чи мають значний вплив на ЗМІ; чи є кінцевими власниками суб'єкта господарювання із монопольним становищем на українському ринку; чи є власниками активів вартістю у понад 2,27 мільярда гривень.