"Редіс" відреагував на зняття заборони США на передачу зброї "Азову"
Джерело:
АЗОВКомандир 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" полковник Денис "Редіс" Прокопенко відреагував на зняття заборони на американську зброю для підрозділу. Він зазначив, що це рішення - перемога над російською пропагандою.
"Азов" пройшов перевірку, яка передбачена законодавством США, і має право на отримання американської допомоги. Зазначимо, що штучна заборона, породжена Кремлем, діяла ще 2017 року.
Дивіться також Що для України означає історична безпекова угода зі США і чи зможе Трамп її розірвати
Звернення "Редіса"
Денис Прокопенко зауважив, що всі в "Азові" знають, що якою б важкою не була ситуація – рішення є завжди. Питання полягає лише в зусиллях, які потрібно докласти до цього, у злагодженості роботи та професійності команди.
"Редіс" вказав, що бійці "Азову" щодня демонструють ці якості на фронті. Саме тому США нарешті зняли заборону на використання їх зброї підрозділом. Полковник наголосив, що створена російською пропагандою заборона, яка діяла з 2017 року, нарешті подолана.
Я вдячний Сполученим Штатам за уважний розгляд цього питання і правильне рішення, яке якісно посилить наш підрозділ, а з ним і всі Сили оборони та безпеки України
Також "Редіс" висловив вдячність міністру оборони, командування Нацгвардії та Посольству України в США – і всім, хто допомагав досягти бажаного результату. Він зазначив, що всі причетні до цього – це справжні друзі "Азову" та його надійна опора. Підрозділ це не забуде.
Ми виправдаємо покладену на нас відповідальність, і своєю дисципліною, стійкістю та хоробрістю в бою доведемо ефективність цього рішення,
– сказав "Редіс".
Командир "Азову" зазначив, що американське озброєння вкупі з колосальним бойовим досвідом стане смертельною зброєю для ворогів України.
Реакція Дениса Прокопенка на дозвіл від США: дивіться відео
Що відомо про заборону "Азову"
- Офіційні особи США заборони "Азову" використовувати америкаську зброю, оскільки підозрювали, що деякі із засновників підрозділу дотримувалися расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів. Правозахисники ООН звинуватили "Азов" у порушеннях гуманітарних норм.
- Однак стало відомо, що бригада пройшла перевірку Ліхі, яку проводив Державний департамент США. "Закон Ліхі" забороняє передачу військової допомоги США іноземним підрозділам, що вчинили серйозні порушення прав людини.
- У США зазначили, що підрозділ НГУ у складі 12-ї бригади "Азов" тривалий час намагалися прирівняти до мілітарного угрупування "Батальйон Азов", яке розформували ще у 2015 році.
- В "Азові" наголосили, що це нова сторінка в історії підрозділу. Таким чином батальйон стає ще потужнішим, ще професійнішим та ще небезпечнішим для окупантів.