У Пентагоні оцінили, наскільки реальні ознаки підготовки наступу з Білорусі
Російські та білоруські військові продовжують створювати напругу на Півночі України. За ситуацією уважно стежать у США.
Речник Пентагону Пет Райдер під час брифінгу заявив, що США не бачать ознак підготовки наступу з Білорусі. Райдер запевнив, що США уважно стежать за ситуацією у Білорусі, але на цьому етапі немає нічого тривожного.
До теми Загроза наступу з Білорусі: Зеленський після наради у Львові озвучив висновок
Ми знаємо, що російські війська провели навчання з білоруськими військами, але на цей момент немає жодних ознак майбутніх наступальних дій,
– сказав він.
Напруга на Півночі буде зберігатися упродовж 2023 року
Наприкінці 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Росія готує ще 200 тисяч військових для нового наступу. Залужний не виключив, що ворог може знову піти на Київ з Білорусі.
У січні 2023 року білоруські моніторингові групи фіксують перекидання російської техніки та особового складу в Білорусь. Це також підтверджували в Генштабі ЗСУ, але наголошували, що ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено.
Підрозділи збройних сил Білорусі та Росії продовжують виконувати завдання у прикордонних з Україною районах.
Заступник керівника Головного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов напередодні заявив, що загроза з Білорусі зберігатиметься упродовж 2023 року.
Причина в тому, що росіяни та білоруси планують військові навчання на території Білорусі. Громов зазначив, що загроза криється в тому, що через навчання у 2023 році в Білорусі буде розгорнуте російське угруповання.
Росіяни нарощують авіаційне угруповання у Білорусі
- У другій половині січня Росія та Білорусь планують спільні авіаційні навчання. Буцімто через це окупанти нарощують у Білорусі авіаційне угруповання.
- На аеродром в Мачулищі перебазували не менше 10 вертольотів типу Мі-8, Мі-24. Також очікується перебазування на білоруські аеродроми російських літаків оперативно-тактичної авіації.
- У ЗСУ не виключаються польоти в повітряному просторі Білорусі російських літаків дальньої авіації. Через це зростає загроза завдання ракетно-авіаційних ударів та застосування дронів-камікадзе по території України з повітряного простору Білорусі..