Ознак створення ударних угруповань у Білорусі нема, але є нюанс, – білоруський підполковник
Лукашенко цинічно пригрозив Україні після вибуху, що прогримів на Кримському мосту. Є потенційна загроза створення у Білорусі ударних угруповань.
Про це 24 каналу сказав представник об'єднаного перехідного кабінету Білорусі з питань оборони Валерій Сахащик. Він вважає, що дуже раціональною й розумною є пропозиція розмістити міжнародних спостерігачів на українсько-білоруському кордоні.
Читайте також Росія перекидає в Білорусь тисячі військових: в опозиції оцінили загрозу суверенітету держави
Чи створюють у Білорусі ударні угруповання
Сахащик зазначив, що наразі немає очевидних ознак створення якогось ударного угруповання на кордоні Білорусі з Україною.
Водночас проводиться низка організаційних заходів, які свідчать про те, що робота з підготовки створення такого угруповання ведеться. Ми припускаємо, що впродовж певного часу це може бути зроблено й потенційно така загроза існує,
– сказав білоруський підполковник.
Він зауважив, що в об'єднаному перехідному кабінеті Білорусі вживають можливих заходів, щоб цього не сталося. Але зрештою це залежить насамперед від успішної боротьби Збройних Сил України та від активної підготовки до захисту, щоб запобігти такому черговому удару з боку Білорусі.
Сахащик прокоментував створення ударних угруповань у Білорусі: дивіться відео
Що б серйозно обеззброїло білоруську й російську пропаганду
Сахащик вважає, що пропозиція залучити міжнародних спостерігачів на українсько-білоруський кордон є дуже раціональною й розумною.
Тому що керівництво Білорусі зараз заявляє, що приводом для розгортання регіонального угруповання є нарощування загрози з боку України та Європи,
– зауважив він.
На думку білоруського підполковника, застосування такого заходу могло спростувати заяви влади Білорусі. Зокрема, показало б, що все це просто домисли, що немає ніякого нарощування й жодного приводу для створення ударного угруповання біля кордонів України, або біля кордонів з Польщею та Литвою.
Це, звісно, мають встановити якісь незалежні джерела, сили. І саме міжнародні спостерігачі могли б цю функцію виконати. На мою думку, мають бути створені групи за участю, зокрема й білорусів, та представників Західних країн, які повинні проводити інспекцію у прикордонній смузі,
– наголосив представник об'єднаного перехідного кабінету Білорусі.
Сахащик зауважив, що ці спостерігачі чітко казали би білорусам, щоб ті показали, де українці, поляки чи литовці створюють ударне угруповання, яке їм загрожує. Це б досить серйозно обеззброїло білоруську й російську пропаганду.
Що відомо про заяви Лукашенка щодо війни
- Росія намагається затягнути Білорусь у відкриту війну з Україною. У ГУР МО України заявили, що Путін щосили намагається схилити Лукашенка наважитись на це рішення.
- Раніше Алєксандр Лукашенко підтвердив участь Білорусі у "спеціальній воєнній операції" в Україні. Втім, є важливі нюанси.
- 10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко зробив маразматичну заяву про те, що Україна готує удар по його державі та на це буде відповідь.