Зони карантину в Україні: які області стали "червоними"
В Україні немає жодної області, яка б відповідала зеленій карантинній зоні. Ба більше, ситуація настільки погіршується, що 15 областей та Київ стали червоними. Такі дані МОЗ.
Згідно з даними МОЗ 6 листопда, показникам жовтої зони відповідають Закарпаття, Кіровоградщина та Тернопільщина. "Помаранчеві" – Волинь, Вінниччина, Полтавщина, Харківщина, Чернігівська область та Буковина. Проте у частині з них вже діють найжорсткіші обмеження.
Важливо Зараз ми вже на піку, – Ляшко про ситуацію з коронавірусом в Україні
У яких регіонах влада ввела обмеження червоної зони
- Херсонська область,
- Дніпропетровська,
- Донецька,
- Запорізька,
- Одеська,
- Сумська,
- Миколаївська,
- Львівська,
- Київська,
- Київ,
- Житомирська,
- Івано-Франківська,
- Луганська,
- Хмельницька,
- Чернігівська область,
- Волинська область.
Першими "червоні" обмеження ввела Херсонщина
15 жовтня першою червоні карантинні обмеження отримала Херсонська область. Від понеділка 18 жовтня до неї додали ще 4 області: Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Одеську.
Відповідне рішення ухвалила Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У цих регіонах діятимуть обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для "червоного" рівня епідемічної небезпеки.
Наступною у червону зону перейшли Сумська та Миколаївська області
Наступною вже з 23 жовтня "червоні" обмеження ввела Сумщина.
Зверніть увагу! З 21 жовтня в Україні ввели нові правила міжобласних перевезень. Тепер, аби скористатись літаком, потягом або автобусом, потрібно продемонструвати COVID-сертифікат або ПЛР-тест, зроблений не пізніше ніж за 72 години до поїздки.Слідом за Сумщиною до червоної зони доєдналась Миколаївська область. Жорсткий карантин тут ввели з 26 жовтня. Місцева влада пояснила різницю між теперішнім і весняним локдауном: тепер можуть працювати заклади громадського харчування, якщо персонал та відвідувачі будуть вакциновані.
До теми Очно чи дистанційно: як навчатимуться школярі з 8 листопада в регіонах червоної зони
Львівщина та Київщина перейшли у "червоний" список
З 30 жовтня в "червоний" список перейшли Львівська область, Київ та Київщина, Житомирська, Івано-Франківська, Луганська, Хмельницька та Чернігівська області.
У цих регіонах для усіх залишились відчиненими банки, автозаправні станції, аптеки, ветеринарні та продовольчі магазини. Для того, аби відвідати решту закладів знадобиться сертифікат про вакцинацію або негативний результат ПЛР-тесту.
Повний перелік обмежень у Києві:
- Пасажири не можуть користуватись громадським транспортом без наявності негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена. Термін дії тестів – 72 години. Альтернативою тестам є жовтий чи зелений COVID-сертифікат або документ про одужання від коронавірусної хвороби.
- Водіям трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток заборонять перевозити людей у більшій кількості, ніж передбачено технічною характеристикою транспортного засобу.
- Особи, які не досягли 18 років, не можуть відвідувати ТРЦ без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР або експрес-тест на COVID-19, або зелений COVID-сертифікат. Альтернативою цим документам може бути довідка про одужання.
- На територіях лікарень та закладів освіти, у підземних переходах, на зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування у разі неможливості дотримання дистанції менше метра, заборонено перебувати без захисних масок, які закривають рот та ніс.
- Заборонена робота закладів громадського харчування окрім доставки та замовлень навинос. Працювати у звичайному графіку кафе та ресторани можуть лише за умови наявності у всіх відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена, зеленого COVID-сертифіката або документа про одужання.
- Хостели та готелі можуть працювати за умови наявності у всіх клієнтів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена зеленого COVID-сертифіката чи документа про одужання.
- Заборонене відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту. Приходити можуть лише ті, хто щеплений, має негативні тести або довідки про одужання.
- Не працюватимуть спортивні зали, фітнес-центри, басейни. Зможуть відкритися лише ті заклади, де вакцинувалися всі працівники. Відвідувати спортзали можна буде за наявності негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або "зеленого" COVID-сертифіката; або документа про одужання.
- Проведення масових заходів можливе лише якщо всі відвідувачі та працівники вакцинувалися та мають відповідні COVID-документи. Також дозволені офіційні спортивні заходи без глядачів.
- Скасовуються всі планові заходи з госпіталізації у лікарнях всіх форм власності. Виключенням можуть бути лише невідкладні та термінові випадки.
У Львові змінили правила роботи закладів харчування
Обмеження значно посилили і у Львові. Місцева влада занепокоєна ситуацією з захворюваністю. Заступник мера Андрій Москаленко повідомив, що в жовтні 2019 року від пневмонії померла 1 людина. Натомість у 2020 – 130, у 2021 році (хоча це лише жовтень) – 301.
Вже з 4 листопада обмеження у Львові дещо послабили: наприклад, дозволили індивідуальне відвідування музеїв та виставок. Для цього теж необхідний сертифікат про вакцинацію або результат ПЛР-тесту.
Зверніть увагу! Натомість внесли зміни до роботи закладів громадського харчування. З 23:00 до 7:00 вони можуть працювати лише на винос або доставку. Також їм заборонено у цей час продавати алкогольні напої.До теми На лижі – невакцинованим зась: Ляшко розповів про обмеження на зимових курортах
Тернопіль посилив обмеження, хоча не належить до червоної зони
З 1 листопада Тернопіль посилив карантинні обмеження, таке рішення ухвалив міський штаб з протидії коронавірусу. Нові правила стосуються роботи громадських закладів, шкіл та проведення масових заходів.
Які обмеження встановили у Тернополі:
- Контроль за температурним режимом відвідувачів громадських місць, ТРЦ, шкіл і садків тощо.
- У середніх і дошкільних навчальних закладах заборонили масові заходи. Наразі школи та садки не закривають. Ті заклади, які були на канікулах до 1 листопада, відновлюватимуть навчання в очному режимі.
- Працівникам усіх сфер обслуговування дозволяють працювати за умови 100% вакцинації персоналу або наявності ПЛР-тесту.
- Заклади громадського харчування працюють лише до 23:00. У закладах має бути наповнюваність 50% та не більше чотирьох людей за одним столиком та відстані 1,5 метра між столиками.
Останньою до червоної зони додали Волинь
Останнім регіоном, який доєднався до червоної зони, стала Волинь. Тут нові карантинні правила запрацюють з 8 листопада. Обмеження у Луцьку стосуватимуться і пересування у громадському транспорті. Отож їздити у ньому можуть лише ті пасажири, які вакциновані, мають результат ПЛР-тесту або довідку про те, що перехворіли.
Що далі Черкащина скоро може потрапити у червону зону
Обмеження червоної зони в Україні:
- Відвідувачів не приймають заклади громадського харчування, ТРЦ, театри, кінотеатри, фітнес-центри тощо.
- Забороняється також проводити масові заходи, окрім офіційних спортивних матчів.
- Без змін працюватимуть лише банки, автозаправки, ветеринарні магазини, аптеки та всі продовольчі магазини.
Послаблення карантину для вакцинованих / Інфографіка 24 каналу