Зеленський анонсував створення ринку землі в Україні у 2020 році
Президент України Володимир Зеленський запевнив, що земельна реформа в Україні буде проведена до кінця 2019 року, а ринок землі буде запроваджений у 2020-му році.
Про це він заявив під час виступу на українсько-турецькому бізнес-форуму у Стамбулі.
Дізнайтесь більше: Мораторій, зубожіння і популізм: 5 міфів про ринок землі
В цьому році ми обов'язково проведемо земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі на 40 мільйонів гектарів, що є однією з найкращих в світі за своєю якістю,
– сказав Зеленський.
За його словами, в Україні уже на сьогодні є турецькі компанії, які володіють землею. Він назвав компанію "Онур", яка часто виступає підрядником в ремонті та будівництві українських доріг.
"Сподіваюся, таких компаній буде більше, особливо це стосується південної частини України, де є необхідність створення і розвитку меліоративних систем. Тут ми також розглядаємо можливість для державного приватного партнерства", – сказав Зеленський.
Пройдіть тест: Чи потрібен мораторій: що ви знаєте про земельну реформу
Раніше в Офісі президента уже анонсували, що до кінця року планують скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі і після цього планують запустити ринок сільгоспземель в Україні.
Що з ринком землі в Україні зараз?На сьогодні в Україні діє заборона (мораторій) на продаж та відчуження земель сільськогосподарського призначення. Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.
Через заборону власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися своїми землями – єдиним способом передачі землі в користування іншим особам є договір оренди.
Мораторій мав би припинити дію після прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення та запровадження відкритого ринку купівлі та продажу землі.
Попри заборону на продаж в Україні активно торгують землями сільськогосподарського призначення. Оголошення про купівлю/продаж паїв без особливих зусиль можна знайти на сайтах оголошень.
Де і по скільки в Україні продають землю під мораторієм: інфографіка 24 каналу