Балістичні цілі стають для нас досяжними, – Черник розповів про успіхи ЗСУ
Українській ППО вдалося перехопити випущену Росією балістичну ракету. Тож завдяки майстерності наших воїнів понижується можливість окупантів завдавати нам по-справжньому дошкульних ударів.
Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Петро Черник. За його словами, щойно Україна отримає MIM-104 Patriot, то наша ППО зможе підвищити прикриття неба до 95%.
Читайте також Росія має проблеми з виробництвом ракет: чи зменшиться інтенсивність атак по Україні
Системи ППО України сягнули найвищої точки
Черник пояснив, що система протиповітряної оборони – це насамперед алгоритми. Найважливіше в ній – зрозуміти й обчислити траєкторію польоту й випустити на перехоплення відповідну ракету. Якщо стався факт перехоплення балістичної ракети, то алгоритми обчислення нашої системи ППО сягнули своєї найвищої точки.
Тобто балістичні цілі стають для нас досяжними. А отже, можливість росіян завдавати по-справжньому дошкульних ударів – понижується,
– наголосив військовий експерт.
Він зазначив, що в частині якості наша ППО виходить на нові параметри. Щойно у нас з'являться MIM-104 Patriot, то зможемо підвищити прикриття неба до 95%. Однак треба пам'ятати, що навіть, якщо в Україну привезти всі установки світу – то проривання будуть, адже не буває, що закривається все на 100%.
Черник прокоментував успіхи ППО України у збитті балістичних цілей: дивіться відео
Чи здатна Росія відновлювати ракетний потенціал
Він зауважив, що заяви російського Міноборони про те, що ракети "Калібр" у них ніколи не закінчаться, розраховані на них самих. Так окупанти намагаються підтримувати у свого населення віру у "спецоперацію", в те, що вони таки зможуть ще щось переламати у війні.
Це класичний внутрішній пропагандистський наратив,
– заявив Черник.
За його словами, росіяни все ще можуть виробляти "Калібри", але не в потрібній їм кількості. Аби переламувати хід війни, окупантам треба запускати щонайменше по 60 – 70 ракет одночасно та із частотою не більш ніж 5 – 7 днів. Цього вони зробити не зможуть, адже неможливо виготовити таку кількість ракет.
Однак, зазначив він, росіяни будуть виробляти 20 – 25 одиниць. Це означає, що ми все ще залишаємося в зоні стратегічної загрози. Але вона вже не така, як була на початку війни та під час наймасовіших їхніх атак у жовтні – листопаді 2022 року.
Тобто колосальних ударів, які були перед цим, вони робити вже не можуть,
– сказав військовий експерт.
Він додав, що зрештою в окупантів будуть знижуватися можливості для виробництва ракет, адже їм для цього потрібні будуть, наприклад, чипи. Тож російський ракетний потенціал вихолощується, хоч і не такими швидкими темпами, як би нам хотілося.
Що відомо про ракетні удари Росії по Україні: коротко
- У Росії після 11 масованих атак проти України залишилося високоточних ракет щонайбільше на два ідентичні обстріли нашої країни. Та Росія може поповнити свій ракетний запас завдяки небезпечному власнику.
- Вдень 31 грудня Росія цинічно завдала чергового ракетного удару по Україні. Однак не всі її смертоносні боєголовки перетнули кордон України – деякі з них впали на території самої країни-терористки.
- Напередодні Нового року противник здійснив пуски понад 20 крилатих ракет повітряного базування із застосуванням стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з акваторії Каспійського моря та ракетних комплексів наземного базування. На Київщині захисник збив ракету з кулемета.