Підготовка до наступу: у 3 ОШБр розповіли, чи можуть "зуби дракона" зупинити ворога

10 квітня 2024, 16:48
Читать новость на русском

Джерело:

NV

Наразі оборонні рубежі будуються майже у всіх регіонах України. Будівництво фортифікаційних споруд необхідне для відбиття наступу росіян, який може відбутись наприкінці весни – на початку літа.

Так звані "зуби дракона", які встановлює Україна, значною мірою допомагають військовим. Про будівництво оборонних рубежів розповів командир групи інженерного забезпечення 3 ОШБр Сергій Тіщенко.

Читайте також Скільки контрактників Росія залучить до армії: розвідка Британії назвала колосальні цифри

Оборонні споруди можуть стримати противника

Протитанкові бетонні надовби, безумовно, допомагають, тому що, якщо їх ставити правильно, по технології, в три ряди, з єгозою (колючий дріт, – 24 Канал) між ними, в декілька рядів і з протипіхотним мінуванням, то ні бронетехніка противника не пройде, ні піхота не зможе їх ефективно, успішно розтягнути. Особливо, якщо вони між собою стягуються тросами,
– пояснив військовий.

Сергій Тіщенко також додав, що зараз в Україні нарешті повною мірою звернули увагу на будівництво інженерно-фортифікаційних споруд вздовж всієї лінії фронту.

За його словами, такі споруди можуть стримати прохід противника — як танкових колон або бронегруп, так і піхоти. Водночас комплекс заходів поки що не можна назвати достатнім.

Звичайно, що комплекс заходів поки що не настільки достатній, але те, що наразі вже відбувається, особисто я, як інженер, розцінюю як дуже добре,
– наголосив військовий.

Тіщенко також розповів, що росіянам непросто буде подолати протитанкові рови на бронетехніці, на якій пересувається особовий склад. Через це їм доведеться "вигадувати інженерні способи подолання ровів".

Ситуація на фронті: останні новини

  • Росія не полишає спроб захопити Часів Яр та постійно завдає по місту ударів. Командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко розповів, що для цього ворог застосував 30 одиниць броньованої техніки.
  • На фронті Росія може зосередиться лише на Донецькій та Луганській областях, оскільки на Харківську область у неї не вистачить сил. Тому росіяни хочуть вийти на лінію Вугледар – Курахове – Покровськ. А також будуть намагатися просуватися біля Часового Яру, Краматорська, Слов'янська.
  • Найскладнішою є ситуація на західних ділянках Бахмутського та Авдіївського напрямків. Окупанти намагаються просуватися вперед. Аналітики ISW наголошують, що на Авдіївському напрямку спершу росіянам вдалось просунутись на схід від Новокалинового, але потім українські захисники повернули відповідну територію.