Про це 24 Каналу розповів командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко, зазначивши, що окупанти діяли традиційно, як прописано у них в настановах – спочатку атака РСЗВ, а потім піхота.

Дивіться також Переїзд із Хабаровська в Крим, контракт і швидка смерть: нова історія з телефона окупанта

Ставили за мету вийти до Часового Яру

Як зазначив командир батальйону, 4 квітня противник масовано атакував Часів Яр та Іванівське. Спершу була підготовка, зокрема, із застосуванням систем реактивного вогню типу "Град" та "Ураган", потім у бій пішла піхота на легкій броньованій техніці під прикриттям танків, дронів та авіації, яка скидала КАБи.

Під час вчинення ударно-штурмових дій окупанти втратили близько 16 одиниць броньованої техніки, з яких лише батальйону "Ахіллес" вдалося знищити понад 9 БМП, БМД та 1 багі. Його наздогнали та ліквідували разом із ворожою групою. Велика частина техніки була пошкоджена в результаті наїзду на мінні загородження.

Запеклі бої поблизу Часового Яру: дивіться на карті

Вправно спрацювали українські артилеристи, попри наявний брак боєприпасів. Росіянам не вдалося досягти цілей, які вони ставили перед собою. Основна – вийти на околиці міста Часів Яр. Зазначимо, що безрезультатні штурми росіян також велися біля Кліщіївки та Андріївки.

У чому головна проблема

Юрій Федоренко зазначив, що для росіян Часів Яр – важливий, це панівна висота. У разі захоплення ворог може взяти під вогневий контроль Костянтинівку, Дружківку та Краматорськ. Сформувати плацдарм для подальшого просування, найімовірніше, у бік Костянтинівки Донецької області.

Є проблемні питання, пов'язані з авіацією противника. Керовані авіабомби – потужний боєприпас вагою від 500 кілограмів і більше, летить достатньо точно. Міська забудова у населеному пункту хоч якось прикриває від КАБів, водночас з позиціями у посадках складна ситуація. Навіть найукріпленіша позиція не може витримати удар.

Сили оборони здійснюють багато заходів, щоб ввести противника в оману. Наші засоби ППО працюють дуже-дуже потужно, аби не давати ворогу повним обсягом почуватися безкарно у повітрі. Проблеми зберігаються. Щиро розраховуємо, що, як і було анонсовано, Україна отримає літаки з необхідною номенклатурою боєприпасів, які дозволять максимально знизити присутність ворожої авіації у повітрі,
– підкреслив Федоренко.

Яка ситуація на Бахмутському напрямку: останні новини

  • Нещодавно українські захисники за допомогою наземного робота-камікадзе Ratel S підірвали міст у селі Іванівське на Бахмутському напрямку Донецької області. Унаслідок чого суттєво ускладнилася логістика росіян.
  • Росіяни використовують комбіновану живу силу під час штурмів у напрямку Часового Яру: низькопідготовлених представників приватних військових кампаній та мобілізованих, які є видатковим матеріалом для Росії та високопідготовлених, які відрізняються екіпіруванням, зокрема, засобами індивідуального захисту, а також тактикою ведення бойових дій.
  • В Іванівському загарбники не мають подальших просувань, перебувають на околицях населеного пункту. Сили оборони не дають можливості росіянам накопичувати резерви та продовжувати далі ударно-штурмові дії. Хоч росіяни не шкодують ні техніки, ні особового складу, ні боєприпасів, але значних тактичних успіхів не мають.