Якщо зараз стипендію дають студентам, у яких за семестр середній бал" чотири", то тепер їх призначатимуть тим, хто посів найвищі місця у рейтингу університету.

Міносвіти вирішило стипендію збільшити у кілька разів, але платити її будуть лише половині студентів-бюджетників.

Схема така – вчена рада складає рейтинг. 90% – це успіхи у навчанні, решта – критерії, які розробить виш кожен для себе. Але погодити їх мають спочатку зі студентським самоврядуванням університету.

Рейтинг будується від кращого до гіршого перш за все за результатами навчання. Але з урахуванням інших факторів – наприклад наукова діяльність, спортивна, участь в художній самодіяльності, участь в студентському самоврядуванні, — розповів заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.


Мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, а відмінники отримуватимуть – 1600 гривень. Майбутнім інженерам та вчителям хімії, фізики, біології і математики платитимуть до 2 тисяч гривень.

Читайте також: Студенти вийшли на протест через подовжені канікули та холодні аудиторії

За словами чиновника, це дозволить збільшити попит на ці спеціальності, бо вони для економіки дуже потрібні.

У Міносвіти наголосили, що така система виплати стипендії європейська практика. Це нібито стимулює молодь навчатися. Проте самі студенти обурюються тим, що немає гарантій у складанні чесного рейтингу.



Планують, що за новими правилами на стипендію зможуть претендувати і студенти-контрактники. Вони також можуть потрапити до рейтингу успішності. Проте як працюватиме ця система до кінця поки що не уявляють ні у вишах, ні у самому міністерстві.

Остаточний механізм роботи у міністерстві обіцяють розробити упродовж місяця. Кажуть, якщо бюджет на наступний рік приймуть вчасно, то вже із січня стипендію нараховуватимуть по-новому.