Відтепер із липня весь європейський імпорт за однаковою процедурою перевірятимуть двічі – в Євросоюзі та у нас. А оскільки стоматологічна галузь в Україні імпортозалежна, то це нововведення суттєво ускладнить процес закупки та призведе до подорожчання обладнання, нарікають фахівці.

"Наявність аналогічної процедури ускладнює входження на ринок імпортних виробів медичного призначення. Стоматологія – імпортнозалежна галузь. Оскільки в Україні дуже мало, на жаль, власних виробників. Дана процедура є дуже дороговартісною, що вона може перенести свою вартість на кінцевий продукт", – пояснив президент Асоціації імпортерів і виробників стоматологічної продукції Микола Сліпченко.

Як зробити медичне обладнання доступнішими, під час круглого столу, вирішували представники Міністерства охорони здоров'я, міжнародних професійних бізнес-асоціацій та народні депутати. Фахівці запропонували спростити процедуру оцінки якості і дозволити компаніям, які вже мають європейські сертифікати, не проходити додаткову перевірку.

"Ми приїхали сюди аби висловити свою підтримку українській стоматологічній галузі та імпортерам стоматологічного обладнання. Комунікація між Європою та Україною в цьому питанні дуже важлива для нас. І ми, як представники багатьох країн, готові допомогти Україні вийти з кризи, яка утворилась в цій галузі", – сказав президент Association of Dental Dealers in Europe Домінік Дешітрі.

Міністерство охорони вже підготувало проект постанови щодо спрощення процедури оцінки відповідності технічним засобам. Після громадського обговорення та погодження з міністерствами та відомствами, його буде передано на розгляд Кабміну.